Rüyada Zekat Verdiğini Görmek

Rüyada zekat verdiğini görmek, rüya sahibinin o yıl içerisinde malının artmasına, bereketlenmesine namazına vaktinde kılmaya, gece namazına devam etmeye, borcu varsa borcunu ödemeye zekat vermek bazen başka bir yorum olarak sevdiği birini kaybetmeye yahut borca işaret eder. Rüyada zekat verdiğini gören kimse o yıl hastalık görmemeye ve diğer menfaatlere fitre ve zekatını vermekten kaçındığını görmek hayırlardan imanın tadını almaktan mahrum kalmaya, mala gelecek zarara işaret eder.
Rüyada zekat verdiğini görmek, hayır, dini borç, bereket, şifa, müjde, zafer kazanmaya, işlerin kolaylaşacağına, kayıp ve sıkıntıdan kurtulmaya rızıkta bolluğa işaret eder. Rüyada zeket verdiğini görmek, Abdulgani Nablusi’ye göre, rüyada zekat vermek, rüyayı gören kişi zengin ise, parası kat kat artacağının delilidir. Fakat rüyayı gören kişi fakir ise refah ve mutluluğa erişir. Malı Çok olanların ise zekat verdiğini görmesi hayır ve bereketlerin çoğalacağına düşmandan uzak durup sakınacağına göre yorumlanır. Yorumcular zekatı türlü türlü yorumlamıştır. Rüyada zekat için vereceği miktarı ayırıp buna göre dağıttığını gören kişi işlerinde kolaylığa ve tövbeye nail olmaya o sene içerisinde bütün hastalıklardan uzak kalacağını gösterir.
Rüyada zekat verdiğini görmek, bir başka bir rivayete görede zekat borçlu ise rüya sahibi borcu ödemeyede işarettir. Rüyada zeket verdiğini görmek Allah’u Teala rüya sahibinin işlerini kolaylaştırıp ona tövbeyi nasip eder. Bazen zekat vermek, teheccüd namazını kılmaya ve ve nafile oruç tutmaya işarettir. Bazen de borca sevdiği kimsenin ölümüne işarettir. Zekat fayda, rahat, makamı ve belaların defedilip uzaklaşmasına işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir