Rüyada Yelek Görmek

Rüyada yelek görmek, iyi değildir. Sıkıntı, dert ve kahır çekmeye, uğursuz ve arsız kişilerle karşılaşmaya bu nedenle de hayatın tadının kaçmasına alamet eder. Kısmetin ve şansın kapanmasına, borçlanmaya, hastalanmaya, uğursuzluklar yaşamaya yerinden yurdundan olmaya ve mutsuzluğa yorumlanır. Rüyada yelek görmek, tüm iyiliklerin ve hayırların uzağında kalmaya, varlıktan değil yokluktan nasip almaya rivayet eder. Bir başka rivayete göre yelek görmek takdir görmek demektir. Nakışlı yelek giymek insanların gözünde saygınlığının yükseleceğini ve yapılan işlerde unvan sahibi olunacağını bildirirken, siyah yelek giymek ise aile işini sürdürmek veya kurulan işi büyüterek tüm aileye geçim olanağı sağlamak anlamına gelir. Beyaz yelek giyen kişi nişanlanır ya da sözlenir. Evlenmek manasına da geldiği gibi, özü sözü bir olunduğundan ötürü herkesin güvenini kazanan biri olmaya da delalettir. Yelek giyen kişi bekarsa talibi çok olur. Evli kişilerin erkek evladı olacağına söylenirken hanede kişiden büyük bir erkeğin sözünün geçtiğine de rivayet edilir. Yelek kişinin yeni bir meziyet sahibi olacağına ya da sahip olduğu bir yeteneğin farkına yeni varacağı için bu alanda bazı çalışmalar yapacağına, kursa katılacağına şeklinde ifade edilir.

Rüyada yelek giydiğini görmek, ne kadar uğursuzsa, yelek giydiğini görmek de bir o kadar uğurludur. Şans, kısmet, bereket ve gelir kapılarının açılmasına alamettir. Rüya sahibinin sıkıntıdan, dertten ve sağlık sorunlarından solmuş yüzünün, yeniden gülmesine ve güller açmasına yorulur.

Rüyada eski yelek görmek, yaşça rüya sahibinden büyük birinden alınacak nasihatlerle iş hayatındaki sorunları çözmek, bu kişinin manevi desteği dışında maddi katkıları ile borçlardan da kurtulmak anlamını taşır. Eski yelek evliliğin uzun olacağına yorulduğu gibi uzun ömürlü olunacağını da tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir