Rüyada Yardım Görmek

Rüyada yardım görmek, gönlü yüce, inancı ve ahlakı yerinde, herkese karşı iyi şeyler düşünen, içinde zerre kadar kötülük bulunmayan bir kimsenin varlığına alamet eder. Rüya sahibinin taşıdığı hayırlı amellere ve niyet ettiği güzel işlere rivayet edilir.
Kişinin imkânları dâhilinde kapısına gelen hiçbir kimseyi geri çevirmeyen ve elinden geldiğince hayır işleri yapan kimse olduğu şeklinde ifade edilir. İyilik yapıp, denize atan ve tüm yardımlarını gizli tutan kadri yüce kimseye işaret eder.

Rüyada yardım istemek, girdiğiniz ortamlarda sevilen, saygı duyulan biri olacağınıza, yardıma ihtiyacınız olduğunda pek çok kişiden destek göreceğinize işaret eder. Aynı zamanda mert ve çevrenizde aranan bir kişi olduğunuza, herkesin yardımına koştuğunuza ve hiçbir zaman yalnız olmayacağınıza delalet eder. Bir başka yoruma göre, yaşanılan mevcut sıkıntılardan kurtulmak, refaha kavuşmak ve aydınlık bir geleceğe sahip olmak anlamına da gelir.

Rüyada yardım almak, zor durumda kalınacağının alametidir. Özellikle para meselelerinde çıkacak problemli durumların bir süre boyunca kişiyi dar boğaza sokarak moralini bozmasına neden olacağı ve koşulların değişmesi ile zengin bir hayattan daha sıkıntılı bir hayat standardına doğru yol alınacağının tabiridir. Yaşadığı olumsuzluklardan dolayı bunalan rüya sahibinin hayatında kendisine destek olacak kişilerle görüşmek istemesi ve maddi yardım görecek olması anlamına geldiği gibi, beklentilerin karşılanmadığı bir duruma düşmek manasına da gelir. Yardım almak, ihtiyaç içinde olmak, hastalanmak ve hayatını idame ettirmek için zorlanmak demektir. Hayra yorulmaz ama kişinin sıkıntılarından sonra aldığı ders sayesinde daha rahat bir hayat sürecek olduğuna dair müjdeli yanı da vardır. Her şerde bir hayır olduğunu hatırlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir