Rüyada Vücutta Yara Görmek

Rüyada vücutta yara görmek, rüya sahibinin yaşayacağı büyük bir acıya veya hastalığa delalet eder. Yara iltihaplı ise uzun zaman sürecek sıkıntılı bir sorunla baş etmek (uğraşmak) zorunda kalınacağını, zengin kimseler için mal varlıklarını kaybedip, insanların acıyacağı bir duruma düşüleceğini delalet eder. Vücutta yara görmek hayra yorulmaz ve yaşlı kimseler için ecelin yaklaşması şeklinde de ifade edilir. Yaranın üzerinde kan varsa kişi gözyaşı döker ve acısı nedeniyle tüm hayatı kötü bir hale gelmiş olur. Kabuk bağlayan bir yara görmek ise, çekilen çilelerin, sıkıntıların ve dertlerin yavaş yavaş sona ereceğine, huzurlu ve güzel günlerin geleceğine rivayet eder.

Rüyada vücut görmek, hayatında bazı sıkıntılar olanlar için geleceğe yönelik oldukça uzun vadeli bazı projelere girişeceklerine ve geçmişte yaptıkları hatalar doğrultusunda bozulan ve dolayısıyla düzenlerini yeniden iyi hale getirmek için çaba harcayacaklarına rivayettir. Vücut görmek sağlıkla da ilgilidir ve özellikle uzun süredir tedavi gören kimselerin nihayet iyileşme sürecine girdiklerinin haberini de verir. Doğum yapacak olan kadınlarda bazı küçük hastalıkların baş göstermesi sonucu zorlu ve meşakkatli günler geçirileceğini ancak bu sorunun uzun süre devam etmeyeceğini de ifade eder. Yeni gelişmelerin yaşanacağı güzel bir başlangıcı ve heyecan dolu istekleri rivayet eder. İş açısından da yapılan bazı anlaşmaların kişiye gelecekte büyük gelirler elde edeceğini ve bu sayede doğru adımlar atıldığını alamet eder.

Rüyada Vücut Görmenin Psikolojik Yorumu
Umudun ve isteklerin işareti olan rüya, kişinin bedensel arzularının peşinden koşarak zaman zaman hata yaptığına ve psikolojik olarak aşırı duygusal ve bencil düşünmesi nedeni ile gerçekleri görmekte zorlandığını tabir eder. Vücut görmek kendisine hayran olan insanların da simgesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir