Rüyada Umreyi Görmek

Rüyada Umreyi görmek, rüya sahibinin dünya hayatında aradıklarını bulacağına, hiçbir zaman evindeki tenceresinin, yemeğinin boş kalmayacağına, rahatının da parasının da kâfi oranda olacağına ve sadece kendisine değil, torunlarına dahi yeteceğine rivayet eder. Kötü, sıkıntılı ve zor günlerin biteceği, esenlik ve ferahlık içinde geçecek günlerin geleceği şeklinde alamet edilir ve hayır ile karşılaşmaya yorulur. Sağlıklı bir ömür sürmeye ve hayatından razı gelmeye de işarettir.

Rüyada umre yapmak, Mekke’de olduğunu gören kimse, her ne olursa olsun hayatın tüm sıkıntılarından kurtulur ve kurtuluşa ermiş olur. Bu rüya oldukça güzel ve hayırlı bir rüyadır. Her türlü isteğiniz duanın kabul olacağına, haber bekleyenler için yakın zamanda beklediklerine en güzel yoldan kavuşacaklarına, bekarlar için İslami açıdan güzel bir evliliğe, talihe, bolluk berekete de alamettir.

Rüyada umreye gitmek, Allah katında makbul olacak güzel işler yapmaya, dinde güzelliğe, güzel ahlak, edep, iman ve vicdan sahibi olmaya, hakkaniyetli kimselere, haram yemeyen kişilere, alın terine ve iyi niyetlere işaret eder.
Rüyasında umreye gittiğini gören kişi hak yolunda güzel işler yapacak, günah olan yollardan uzaklaşacak, dini vecibelerini hiçbir vakit aksatmayacak kişi olarak rivayet edilir. Bu kişi iyi niyetleri ile çıktığı bu yoldan ve atıldığı işlerden her zaman karla ve alın teri ile çıkacaktır. Rüya sahibi çok çalışmasının da karşılığını sebat ettiği sürece alacak.

Rüyada kâbe ziyareti, bir devlet büyüğünden dini bir menfaat veya yardım göreceğinize delalet eder. Kişinin saygınlık kazanacak ve itibarı yükselecek bir iyilikte bulunacağına da yorumlanan bu rüya, genel olarak kişinin hac ziyaretinde bulunarak müslümanlığın şartlarından en mühim olanını da yerine getireceğine alamet eder. Aynı zamanda rüyada kâbe ziyareti yaptığını gören kişi dini anlamda makbul ve fazilet sahibi bir kişi ile tanışacak demektir. Bazı rüya tabircileri ise rüyada yapılan kâbe ziyaretini hastalıktan sonra şifa bulmak şeklinde ifade edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir