Rüyada Ümit Etmek

Rüyada ümit etmek, kötü günlerin yavaşça geride kalacağını ve kişinin sabrının sınandığı bu dönemde biraz daha tevekkül içinde olması gerektiğini, ibadetlerine yoğunlaşmayı ve Allah’tan yardım istemesini bilmesini alamet eder. Rüyada ümit etmek yaşananlara gönül gözüyle bakacak olan rüya sahibinin hayatındaki her detayda kendisi için iyi bir yan, bir hayır bulacağına, mutluluğu uzakta aramasından vazgeçeceğine işaret eder. Olumuz bir durum üzerine umut edildiğini görmek kişinin iradesini zorlayacak günler geçireceğini ve özellikle iş yaşantısında karşılaştığı bazı güçler karşısında zorlanacağını, bu dönemde inançlarını sorgulamaya başlayacağını, önceliklerini değiştireceğini delalet eder. Rüyada ümit etmek bazen de bir izdivaç ya da beraberlikle alakalı ümit edildiğini görmek ise iyi gelişmelere, sonuçlara kişinin eskisine göre daha anlayışlı, halden anlayan ve yumuşak başlı biri olacağını şeklinde ifade edilir.

Rüyada zengin olmayı ümit etmek, maddi durumda ani değişikliklerin ortaya çıkacağını bildiren rüya, ayağını yorganına göre uzatmayan ve harcamalarına denge getirmeyen, kazancının üstünde alışverişler yapan kişilerin borçları yüzünden moral bozukluğu, sıkıntılar yaşayacaklarını, öte yandan aileleriyle de borçları yüzünden kavga, gürültü içinde olacağına delalet eder. Zengin birinin bu rüyayı görmesi ise yeni bir mal veya taşınmaz alacağına, kendisine miras yolu ile kalacak bir arsa ya da tarlanın satışından sonra yüksek meblağlar kazanacağına alamet eder.

Rüyada ümit etmenin psikolojik yorumu, ayakta durmak, hayatta kalmak için yoğun mücadeleler verildiğini, kişinin çok zorlukların içindeki yaşamında kendisine tutunmak için nedenler aradığına rivayet eder. Derin bir ümitsizliğe düşüldüğünde ise çıkış yolu arıyor olmanın da ifadesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir