Rüyada Uçurum Görmek

Rüyada uçurum görmek, meşakkate, zor ve sıkıntılı günlere, maddi kayba, maneviyatın azalmasına, güvende olmamaya, kıtlıkla geçecek günlerin geldiğine alamet eder. Kişi rüyada kendisini bir uçurumun kenarında bulursa bu tehlikelere ve belalara çok yakın olduğuna rivayet eder. Kişi kendini uçurumdan atarsa veya kaza ile uçurumdan düşerse bu bir vefat manasına gelir. Rüyada uçurum görmek, nahoş şeyler duyarak kişinin gerginleşmesi, sinirlenmesi ve moralinin bozulması manasına gelir. Rüyada çok derin ve çok büyük bir uçurum görmek kişinin çok sevdiği bir yakınını kaybetmesi, meslek hayatında irtifa kaybetmesi ve hane içinde birtakım sıkıntılar, sorunlar yaşamasına delalet eder.

Rüyada uçurumun kenarında olduğunu görmek, dünya hayatında bazı tehlikelerine bulaşmış olur. Bu rüya dikkatli olunması için bir uyarı mahiyetindedir. Rüyayı gören bazı kötü işler yapar ya da yapacaktır. Yine manevi derecenin düşmesi, dünya ya meyledip ahireti unutma, bazı hatalar yapma anlamını da taşıyor. Rüyada uçurumun kenarından ayrılan gerçekte de hatalarından döner ve pişman olduğunun farkına varır. Atlayan kişi ise hata yapmaya devam ederek sonunda kendisine bir zarar verir. Rüyada görülen derin uçurum ise hile kar ve kuvvetli bir düşmandır.

Rüyada uçurumdan atlamak, farklı şekillerde yorulabilmektedir. Rüyada uçurumdan atlayan kişi dünya hayatında bazı yenilgilere uğrar. Bu rüya ümitsizliğe ve karamsarlığa da delalet eder. Rüyada uçurumdan atladığını gören rüya sahibi kişinin hayatta her şeye karşı karamsar bakar ve daima ümitsizliğe düşer. Bu rüya Allah’tan umudu kesmemeye, sıkıntıların feraha, huzura ereceğine, sabretmeye ve güçlüklerden sonra elde edilecek kolaylığa tabir eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir