Rüyada Tırnak Görmek

Rüyada tırnak görmek, güzeldir kudret manasına gelir. Rüyasında tırnak gören kişi rakiplerini alt eder, onu çekemeyenleri de hayal kırıklığına uğratarak, emellerine ulaşıp mutlu olmalarını engellemiş olur. Tırnak uzatmak hoş olmayan şeylere, günaha ve kabahate rivayet ederken, kişinin mecburi olarak tırnaklarının uzun olması ise kazanca rivayet eder. Tırnakların bakımlı, temiz ve uzun olması dünya malına ve aynı zamanda kudrete işarettir. Rüyada, rüya sahibinin kendisini tırnaksız görmesi güçsüzlüğe ve acizliğe delalettir. Tırnak kesmek veya tırnak kemirmek tatsız olayların yaşanacağı manasına gelir. Sağlıklı ve hoş görünen tırnaklar galibiyetin ve yükselişin alametiyken, sağlıksız olan ve kötü görünen tırnaklar hastalık ve dert anlamını taşımaktadır. Rüyada görülen tırnak alın teri ile kazanılmış helal para ve temiz bir rızıktır. Tırnak erkek için sağlamlık ve yenilmezlik anlamına gelirken aynı zamanda kudreti de temsil etmektedir.

Rüyada tırnak kesmek, rüyayı gören kişinin, geçmişte yaşadığı ve kendisine her gün biraz daha acı ve rahatsızlık veren şeylerden veya durumlardan kurtulup en kısa zamanda yaşanan ve üzerinde çok büyük iz bırakan olayları unutup hayatına devam edeceğine işaret eder.

Rüyada tırnak kırılması, rüyayı gören kişinin, iş yaşantısında ve aile hayatında sürekli olarak işleri başka insanlara yüklediğine, kendi elini hiçbir zaman taşın altına koymadığına ve ne olursa olsun işleri bazı kişiler üzerinden gerçekleştirdiğine alamet eder. Aynı zamanda yaşanacak sıkıntılı bir dönemden veya girilecek zorlu bir işten dolayı çok büyük ve geri dönüşü olmayan bir zarara uğranacağına alamet eder.

Rüyada tırnak düşmesi, var olan bir düşmanı alt etmeye ve aynı zamanda eskisine oranla daha güç sahibi biri olunacağına tabir edilir. Düşen tırnak uzun ise kişinin kazancının çok yüksek olacağına yorulur. Bazı rüya tabircileri tırnak düşmesinin kişinin rızkının azalmasına ve kusurlu bir hal ve hareket içine girmesini söylerler. Tırnağın düşüp yok olması genellikle var olan iktidarın kaybedilmesine ve güç kaybına neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir