Rüyada Terk Etmek

Rüyada terk etmek, aile bağlarının kopacağı manasına gelir ve genellikle kişinin bir sorun esnasında bugüne dek içinde biriktirdiklerini ortaya dökmesiyle başlayan kavganın giderek büyüyeceğini, işin içine diğer aile fertlerinin de katılmasıyla sıkıntılı günlerin yaşanacağını, neticede tüm iplerin geri dönüşü olmayan şekilde koparılacağını bildirir. Aşırı derecede bunalmanın, taşıyabileceğinden fazla yüke ve sorumluluğa sahip olan kişinin pes edeceğinin de tabiridir. Evliliklerde çıkacak tartışmalar sonrası geçici ayrılıkların söz konusu olacağına, bekarlar için evlilik fikrinden veya nişandan vazgeçeceklerine ve bir süre daha bekar kalmaya karar vereceklerine, kişiyi derinden sarsan üzücü bir aşk hikayesine de alamettir.

Rüyada terk edilmek, hayal kırıklığına neden olacak bir gönül ilişkisine başlamak ve kişinin hiçbir uyarıya kulak asmaması sonucunda üzülmesi anlamına gelir. Genellikle çevreden veya kişinin ailesinden onay almadan yapılan bir evliliğe de işaret eden rüya, beklentilerin boşa çıkacağına mutsuz bir evlilik yüzünden üzüntü ve kalp kırıklıkları yaşayacağına alamettir. Aile içinde yaşanacak acı kayıplar sonucunda kişinin yalnız kaldığına, kendisini güçsüz ve kimsesiz hissedeceğine de tabir edildiği gibi, sosyal ortamlardan soyutlanmanın, kendisini korumak için karşısına çıkan kişilere mesafeli davranıldığına da yorulur.
Rüyada terk edilmek, yalnız kalmaya ve öz güveni yitirmeye neden olacak durumlarla karşılaşılacağına dair bilgi verir. Genellikle kişinin kendisinden değil, yakın arkadaş veya sevdiği kimselerden kaynaklanan davranışların yaratacağı bu olumsuz durumlar kişinin hassas yapısında bozulmalara neden olacağı için, ruhsal olarak kendini çaresiz, mutsuz ve kimsesiz hissedeceği bir süreç geçireceği şeklinde tabir edilir. Terk edildiğini görmek bugüne değin kişiye destek veren kişilerin bir anda uzak duracaklarını ve desteklerini de esirgeyeceklerini bildirir. Kişi bundan sonraki yaşamında tek başına ayakta durmak zorunda kalacağı için yeni kararlar almak ve içinde bulunduğu şartları, durumları yeni baştan ele alıp değerlendirmek zorunda kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir