Rüyada Televizyon Görmek

Rüyada televizyon görmek, dünya işleri ile ilgilenmeye delalet eder. Kafası çok fazla sanal âlemle ve sanal kişilerle meşgul olan, o sanal dünyada yaşamak isteyen, gerçek dünyayla iletişimini nerdeyse yok denecek kadar sınırlayan kişiye delalet eder. Rüya sahibi bir hayal dünyasına kapılmış, kendi yarattığı pembe hayallerdeki dünyada yaşamaya başlamıştır. Bu kişi kendini gerçek olmayan bir dünyaya kaptırmış, kendini adeta aptal kutusu olan televizyondaki şaşalı hayatın bir parçası saymıştır. Tıpkı televizyondaki gibi zengin ve lüks bir hayatın sahibi olmak ister hem de hiç çalışmadan.

Rüyada televizyon izlemek, gerçek olmayan ve sadece hayallerde kalacak olan bir hayatın parçası olmak istemeye, kendine faydalı işlerde bulunmak yerine, aşırı derecede dış güzellik ve gösterişli bir yaşam için uğraş verildiğine alamettir. Rüya sahibinin dostluklarını ve arkadaşlıklarını ihmal ettiğine, kendi dünyasında mutlu bir halde yaşadığına ancak bir süre sonra gerçeklerle çok sert bir şekilde karşı karşıya kalacağına da yorumlanır. Televizyon izlemek, kişinin hayatındaki sanal durumları da ifade eder ve özellikle iletişim konusunda kişinin giderek zayıfladığını, teknolojiye olan aşırı düşkünlüğü yüzünden her geçen gün daha da asosyal biri haline geldiğini de bildirir.

Rüyada Televizyon İzlemenin Psikolojik Yorumu
Bütün gün televizyon izleyen, hayatının büyük kısmını izlediği filmlere veya dizilere ayıran, teknolojiye bağımlı hale gelen insanları ifade eder. Genellikle gün içinde fazlasıyla televizyon izleyen kişilerin geceleri rüyalarında da aynı eylemi gerçekleştiriyor olmaları son derece normaldir. Asosyal bir yaşam içinde olan, insanlarla iletişimi zayıflamış, içine kapanan veya kendi hayal alemine dalmış olan kimseleri de sembolize eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir