Rüyada Taş Görmek

Rüyada taş görmek, hayırlı olacak iki işe rivayet eder. Nişan veya nikah kıymaya alamet eder. Yerde veya duvar üzerinde görülen taş, duygusuz, cahil, anlayışsız ve bencil birine işaret eder. Rüyasında bir taşı olduğunu ya da bir taş aldığını gören kişi kötü meziyetleri olan bir kimseye karşı zafer kazanacağı anlamına gelir.
Rüyada görülen taş bazen bir vefat olacağına da yorumlanıyor. Rüyasında taş olduğunu gören kişi, insanlığını yitirmiş, olaylara tepkisiz, islamdan uzaklaşmış birine ya da geri dönüşü olmayan kötü bir hastalığa veya ölüme rivayettir. Rüyasında bir kolye gibi boynunda taş olan kişi kederleneceği bir olay yaşayacaktır. Rüyada bir yerdeki insan topluluğunun üzerine taş yağması duygusuz olmaya yahut ağır maddi yükümlülüklere işarettir.

Rüyada taş toplamak, çile dolu, yoksul bir yaşama sahip olunduğunu ancak kişinin her zaman şükretmeyi bilen bir muhafazakar biri olduğuna rivayettir. Rüyasında taş toplayıp kucağında biriktiren kişi aza kanaat edip, elindeki ile yetinmeyi iyi bilen iyi hesap yapan ve ekmeğini helal yollardan kazanan bir kimseye rivayettir. Farklı yorumlara göre ise, rüyasında taş toplayan kişi, kızgınlık ve öfke biriktirir. Kendisine kötülük edenlerden intikam almak için fırsat kollandığı anlamına gelir. Rüyasında taş toplayan kişi ağzı küfürlü ve öfkeli, kindar bir kişidir. Bazen de engellerden kurtulmaya ve ailenin önündeki sorunları ve engelleri de ortadan kaldırmak için çaba harcadığına yorumlanıyor.

Rüyada taşlı yolda yürüdüğünü görmek, sıkıntıların, zorlukların ve hastalıkların rivayetidir. Zor günler geçirildiğine ve bir müddet daha kişinin içinde bulunduğu durumdan kurtulma şansı olmayacağını, bu süreci sabırla ve olabildiğince sakin bir şekilde karşılaması gerektiğini rivayet eder. Gerileme dönemini veya yapılan işlerde bir türlü sonuca ulaşamamayı, yakın geçmişteki başarıların kişiyi istediği noktaya getiremediğini dalalet eder. Huzura ihtiyaç duyulan ve kişinin Allah’a sığınıp tevekkül ederek hayatını yaşaması gerektiğinin altını çizen uyarıcı bir rüyadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir