Rüyada Su Görmek ve İçmek

Rüyada su görmek ve içmek, hem başlangıçları hem de sonları işaret eder. Rüyada su ve su içmek rüyanın niteliğine bağlı olarak bol kazanca, şansa, açık bahta, uzun ve sağlıklı yaşama, mutlu evliliklere delalet ettiği gibi bazen ölüme de işaret eder. Rüyada görülen suyun niteliği rüya yorumunu direkt olarak etkiler. Eğer su temiz ve duruysa iyi şeyler olacağı, eğer su temiz değilse de kötü şeyler olacağı anlamına gelir. Su berraksa kazanç ve bereket anlamına gelir değilse o zaman da sıkıntı ve huzursuzluk anlamına gelir. Rüyada başka biri tarafından kendisine su verildiğini görmek yalan manasına gelir. Eğer su durağansa yani hareket halinde değilse bu cezaevine işaret eder.

Rüyada su almak, bir başkasından ilim irfan öğrenileceğine ve hikmet sahibi olunacağına delalettir. Su almak kişinin kendi çabaları sonucunda edineceği maddi kazanca ve helal lokmaya da işaret eder. Sıkıntı çeken kimseler için dini inancı sağlam bir kişiden alınacak yardıma, çıkacak bir fırsatı değerlendirip iyi bir gelire sahip olmaya, işsizler için kendi işini kurmaya da işaret eder. Su alıp evine getirdiğini gören kimseler için evin bereketinin artacağı ve nimetlerin de helal olacağının altını çizen rüya, İslami açıdan da kişinin dini yükümlülükleri hakkında bilgi alıp, doğru yolda ilerleyeceğine yorumlanır.

Rüyada su dökmek, beklenmedik bir sıkıntıyla karşılaşılacağına, işlerin istenmeyen bir hale geleceğine ve rüya sahibinin keder dolu günler geçireceğine yorumlanır. Rüyasında üzerine sıcak su döktüğünü gören kişi hastalığa yakalanır ve vefat eder. Bir cam şişeyi kırıp içindeki suyu döktüğünü gören kişi evli ise ve eşi de hamileyse, bu durumda eşi doğumda hayatını kaybeder ancak bebek hayatta kalır. Cam şişe kırılmaz ama su dökülürse bu durumda da bebek ölür ama eş hayatta kalır. Su dökmek genellikle hayırlara yorulmaz ve türlü sıkıntılara, dertlere yorulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir