Rüyada Soğan Görmek

Rüyada soğan görmek, iyiye, soğan yemek kötüye delalet eder. Kuru soğan dünya malına, taze soğan alın teri ile kazanılan dünya malına işaret eder. Soğan yemek bilinmesi istenmeyen ve hiç kimseye söylememiş olan şeylerin ayyuka çıkması anlamına gelir. Soğan soymak, sahte olarak şirinlik yapmaya işaret ederken, hasta kişi için şifa bulmaya işaret eder. Soğanı köküyle görmek aile içinde sıkıntı anlamına gelir. Birçok soğanı bir arada görmek hem iyi olana hem de kötü olana işaret eder. Çok soğan görmek sağlık sorunlarından uzak olmak anlamına geldiği gibi aynı zamanda sıkıntı, zorluk ve keder anlamına gelir. Rüyada soğan gören kişi çevresindekiler tarafından çekilmiyor ve istenmiyor demektir.

Rüyada soğan yemek, rüya sahibinin iyi niyetini geri plana atarak, sadece kendisini düşünüp bazı işler yapacağına işaret eder. Kişi, huy değiştirecek ve art niyetli kimselerle hareket ederek, hak yiyerek kazanç elde edecek, yanlış yollara sapacak ve dinden ayrılacak demektir. Rüyada soğan yemek, bencil, sadece kendi çıkarı ve kendi mutluluğu için çalışan, gerisi üzülür mü, kırılır mı, ağlar mı diye düşünmeyecek kadar katı kalpli birinin varlığı ile açıklanır.

Rüyada soğan doğramak, pek hayra yorulmaz ve genellikle rüyayı gören kişinin hastalanacağına ve iyileşme sürecinin çok uzun süreceğine işaret eder. Verilmiş sırların ulu orta dökülmesi sonucu yaşanacak bir krize, aile içinde bu sırla beraber meydana çıkacak tartışmalara ve ele güne rezil olma noktasına gelen çatışmalara da tabir edilir. Soğan doğradığını gören kişiler evliliklerini bozacak yanlış hareketlerde bulunur veya eşlerinin onaylamayacağı alışkanlıklar edinirler. Soğan doğramak pişmanlık yaşamak manasına da gelir ve kişinin söylediği yalanlar yüzünden vicdanının sürekli rahatsız olduğunu, geceleri uyuyamadığı gibi, içindeki sıkıntıyı dile getirip bu yalanlardan kurtulmak için fırsat kolladığını da delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir