Rüyada Şiir Görmek

Rüyada şiir görmek, hayalperest bir hayata sahip olunduğu için kişini gerçek hayata adapte olamayıp, sürekli olarak çatışmalar yaşayacağına delalettir. Gerçeklerden kaçarak kendi manevi dünyasına saklanan kişilerin maddi konularda çok zorlu, tatsız bir hayata sahip olduklarını, çevreleri ve aileleri tarafından sürekli eleştirildiklerine rivayet eden bu rüya, yolunda gitmeyen özel hayata ve iş yaşamındaki başarısızlıklara da tabir edilir. Şiir gören kişiler iş arkadaşları tarafından alaya alınırlar ve itibar görmezler. Özel hayatlarında da sorumluluk sahibi olunmadığı için ayrılıklar veya boşanmalar yaşanacağına da rivayet eder.

Rüyada şiir okumak, kişinin hayal ettiği gibi bir gelecek için uğraş vereceğine ancak gerekli yardımı göremeyeceğine işaret eder. Rüyasında şiir okuduğunu gören kimseler, eğitim hayatlarında da sosyal bölümleri tercih eder. Rüyada şiir okumak mevki olarak koordinasyon içeren bölümlerde önemli görevlere atanırlar ve kişisel ilişkiler konusunda da son derece başarılı olurlar. Rüyada şiir okumak islami yorumlar şiir okuyan kişinin iyi yürekli biri olduğuna ve pek çok sevaba imza attığına rivayet ediyorlar. Aynı zamanda kişinin ilim irfan sahibi olma konusunda çok yol kat edeceği de ifade edilir. Kişi anlamsız bir şiir okursa veya içeriğinde başkalarına nasihat yoksa bu durumda gerçek hayatında çok sayıda yalan konuştuğuna rivayet eder.

Rüyada şiir yazmak, tamamen hayal dünyasında yaşandığının ve gerçek ile yalan arasındaki ince çizgiyi kaybeden insanları simgelemektedir. Bu rüya akli dengelerin bozulması veya kişinin bazı nörotik hastalıklar yaşayacağının da rivayeti olarak görülebilir. Rüyada şiir yazan kişiler kendi hayatlarının bile sorumluluğunu alamadıkları gibi, düşüncesizce davrandıkları için sevdiklerinin de hayatlarına zarar verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir