Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek

Rüyada peygamber efendimizi görmek, büyük mutluluk yaşamaya ve kurtuluşu bulmaya alamet edilir. Rüya sahibinin hayatının kolaylaşacağı, işlerinin düzene gireceği, hayatın omuzlarına yüklediği ve çaresizlikten kurtulacağı, belini büken zorluklarının biteceği, elinin bolluğa, bedeninin şifaya, ruhunun da esenliğe kavuşacağı manasına gelir. Rüyada peygamber efendimizi görmek, kişinin şimdiye kadar aradığı saadete ve huzura kavuşacağına işaret eder.

Rüyada peygamber efendimizle konuşmak, son derece güzel, kişi için en hayırlı rüyaların başında gelir ve hiçbir hastalığa yakalanmadan, elden ayaktan düşmeden uzun bir ömür yaşanacağını müjdeler. Din alimleri rüyada Peygamber efendimizin görülmesi halinde rüyanın kimseyle paylaşılmamasını gerektiğini söylerler. Genel olarak her daim yüksek bir şansa sahip olmaya, isteklerin en güzeliyle ve hayırlısıyla yerine geleceğine müjde verir. Allah’tan el açıp istenen ne varsa, hepsine ulaşılacağına, dünya nimetlerinden sonuna kadar yararlanacak olan rüya sahibinin rızkında azalma olmadan müreffeh bir hayat sürdüreceğine alamettir. Anne ve babadan alınacak hayır dualarına, genç yaşta Hac yolculuğu yapmaya ve imanı tam biriyle evlenmeye tabir eder. Bu rüyayı her kim görürse geçim sıkıntısından, gözyaşından, dertlerinden kurtulur ve daha mutlu, daha rahat bir hayata kavuşur.

Rüyada peygamberimizi namaz kılarken görmek, güzel ahlaklı biri olan rüya sahibinin kalbinin temizliği sayesinde çevresinde de iyi insanlar toplayacağına, her sıkıntısında kendisine yardıma koşacak iyi dostlarının olacağına tabir edilir. Ahlaki ve dini kurallara bağlı şekilde yaşayan rüya sahibinin namazını aksatmadığını, her türlü dini vecibesini yerine getirirken, yoksullara ve düşkünlere de el uzatarak sevap hanesini çoğalttığını bildirir. Bu rüya aynı zamanda kişinin işlediği tüm günahlar için tövbe etmesi halinde kabul olacağına haber verir ve kişinin yepyeni bir sayfa açacağı hayatında daha düzgün, doğruluktan ayrılmayan bir şekilde yaşayacağına yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir