Rüyada Perde Görmek

Rüyada perde görmek, görmek sevilmeyen, istenmeyen ve rahatsızlık verecek birinin gelmesine delalet eder. Bu istenmeyen ve sevilmeyen davetsiz misafir nedeni ile birtakım tatsızlıklar yaşanarak, ağız tadının bozulacağı anlamını taşır. Rüyada perde görmek birtakım kuşkular nedeni ile önlem almaya veya bazı şeyleri kapatmaya çalışmak için verilen çabaya alamet eder. Rüyada perde çekmek, kişinin ailesini tehlikelerden korumasına ve aile bireylerini güven altına almasına delalet eder. Rüyada evini kapısında bir perde olduğunu gören kişi maddi anlamda zarar edecek demektir. Kişinin rızkının azalacağına, kazancının düşeceğine ve hane içinde bir darlık yaşanacağına rivayet eder.

Rüyada perde almak, bir şey gizlemek veya insanların bir konuda bilgi almalarını engellemeye çalışmak anlamına gelir. Genellikle sırların varlığına dikkat çeker. Rüya sahibinin bir kabahatini örtmek istemesine yorumlanabileceği gibi, özel hayatı koruma altına almak için tedbirli davranıldığını da anlatır. Kırmızı perde almak kişinin aşk hayatında aşırı kıskançlık nedeniyle sık sık sorunlar yaşandığına, mavi perde almak iç huzurun bozulduğuna, kişinin mutlu olmak için kendi içine kapandığına rivayettir. Siyah perde almak olumsuz haberlere, yas sürecine veya depresif bir ruh hali içine girildiğine dair bilgiler verir. Beyaz perde evlenmek, ev almak, çeyiz hazırlığı yapmak anlamına gelip, bekarlar için yakın zamanda yapılacak bir düğünün de müjdecisidir.

Rüyada perde yıkamak, her şeyin açıklığa kavuşmasını istemek ve şeffaf olmaya çalışmak anlamına gelir ki, özellikle kişiyi rahatsız eden aile meselelerinin bit toplantı yapılarak çözüme kavuşturulacağını ifade eder. Perde yıkamak aile içindeki işleri yoluna koymak, aile üyelerinin arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek demektir. Kişinin manevi değerlerine ve birinci derecedeki yakınlarına daha çok ihtimam göstereceğini, herkesin derdini dinleyerek çözüm bulmaya çalışacağını bildirir. Evinin perdelerini yıkayan kişiler sorunlarını konuşarak çözerler ve huzursuzluğa neden olan her türlü unsuru yaşamlarından uzaklaştırırlar. Mal varlığı ile övünmeyen, gösterişe kaçmayan rüya sahibinin mütevaziliği ile herkesin gönlünde taht kuracağını, beraber çalıştığı kimselere karşı daima açık, anlayışlı bir tavır içinde olacağını ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir