Rüyada Ot Görmek

Rüyada ot görmek, rüya sahibinin hayatındaki güzelliklere tabir eder. Hayatın rüya sahibi için her gün değişik sürprizler getireceğine, kendisine yeni kısmetler sunacağına ve aza kanaat etmesi durumunda çoğu kendisine nasip edeceğine tabir eder. Rüyada ot görmek, ne ararsa kendinde arayan, hatasını da doğrusunu da gören, güzel huylu ve alçak gönüllü kişiye rivayet eder. Ot aynı zamanda rızk ve nimet anlamına gelir.

Rüyada ot biçmek, kişinin hayatını daha iyi hale getirmek adına ne gibi şeyler yapabileceğine dair arayışlara gireceği bir dönemi rivayet eder. Yeniliklere tamamen kapısını açacak olan rüya sahibinin bu dönemde tanışacağı ilginç insanlara ve farklı fırsatlara da işaret eder. Daha önce fark edilmeyen ama göz önünde duran sorunlara basit çözümler bulabilen rüya sahibinin özgüveninin yeniden yerine geleceğini de rivayet eden rüya, sıradan olsa da kişinin yaptığı her işin geleceği için büyük yararlar getireceğini bildirir. Geçimini sağlamak için gurur yapmadan her işte çalışan kişilerin eninde sonunda emeklerinin karşılığını alarak mutlu bir hayata kavuşmalarını da müjdeleyen rüya, toprak sahibi olmanın, küçük bir yazlık ev almanın veya aileden kalan miras sayesinde biraz daha rahat bir hayata kavuşmanın da rivayetidir.

Rüyada ot toplamak, çalışıp didinerek geçen hayatta kişinin eline çok fazla şey geçmeyeceğine, en fazla hayatını belli bir standartta sürdüreceğine rivayet eder. Genellikle küçük geliri olan ve ekonomik olarak zorlanan kişilerin zaman zaman destek alarak yaşayacaklarını anlatan rüya, şükretmenin önemine de vurgu yapar. Ot topladığını gören kimselerin yaşamlarında daha fazlasını isteyerek mutsuz olmaları yerine sahip oldukları için Allah’a şükrederek yaşamaları gerekliliğine rivayettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir