Rüyada Öldüğünü Görmek

Rüyada öldüğünü görmek, gerçek anlamının çok dışındadır ve hayırlara alamet eder. Rüyasında öldüğünü gören kişinin ömrünün uzun olacağı manasına gelir. Rüyasında kişi, her kimin öldüğünü görürse bu onun ömrünün uzadığı şeklinde yorulur. Eğer rüyada salt ölüm görülürse bu kişinin gideceği bir yola ve izdivaca alamet eder. Eğer rüya sahibinin rüyasında ölen kişi kendisi ise ve kendini kabristanda görürse bu ona görünen uzak bir yol manasına gelir. Eğer rüya sahibi kendini kefen içinde görürse bu da hayırlı bir izdivaç manasındadır. Eğer rüya sahibi rüyasında bir hanımefendinin öldüğünü görürse ve ölen zatı muhteremi tanımıyorsa bu kuraklığa alamet eder.

Rüyada öldürülmek, hayırlara alamet eder ve rüyayı gören kişinin iyiliklerle ve güzelliklerle karşılaşacağına tabir eder. Rüya sahibinin rüyasında kim tarafından öldürüldüğünü görürse o kimseden bir konuda destek göreceği ve onun sayesinde bir işini halledeceği anlamına gelir. Bu rüya, bir diğer yandan da rüyayı gören kişinin sağlıklı ve sakin bir yaşamı olacağına, keyfinin, ağız tadının ve sıhhatinin de yerinde kalacağına yorulmaktadır.

Rüyada birini öldürmek, suç işlemeye, bir şeyden çekinmeye ve tedirgin olmaya, Allah yolundan ayrılmaya, dini vecibeleri ihmal etmeye delalet eder. Rüyada kişinin kendini öldürmesi tövbekâr olmaya, yeminine sadık kalmaya, Allah yoluna dönerek, hayırlı ve güzel işler yapmaya işaret eder. Rüyada kişinin başkası tarafından öldürülmesi, kişinin ömrünün uzaması, zenginliğe ve bolluğa kavuşması, katil olan kişiyi tanıyorsa rakibine karşı galip gelmesi anlamını taşımaktadır.
Rüyada birini boğmak merhametsizce ve düşüncesizce yapılacak bir şeye rivayet eder. Rüyada birini öldürdüğünü açıkça söyleyerek kabul etmek meslekte derece alarak yükselmeye delalet eder. Kişinin rüyasında cenk ederken ölmesi huzur, zenginlik ve rahatlık anlamına gelir. Rüyada bir hayvanı öldürdüğünü görmek, kişinin işleyeceği suç ve sonradan duyacağı büyük pişmanlık anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir