Rüyada Öğrenci Görmek

Rüyada öğrenci görmek, rüya sahibinin içine düşeceği ve kurtulacağı zamanda sadaka vermeye niyetleneceği bir musibete alamet eder. Kişi başına gelecek bu belalı durumdan kurtulmak için insan üstü bir çaba gösterecek ve bu durumdan ibret alınacak şeyler yaşayacaktır. Bu musibet hem kendisi hem de durumuna şahit olan tanıdık, tanımadık herkesin kulağına küpe olacaktır. Rüyada öğrenci görmek bazen de bir çocuğun bir yetişkine çok şey öğretebileceğine işaret eder.

Rüyada öğrenci olmak, hayırlı kişilere, fayda getirecek kararlara ve işlere, rüya sahibinin yeni ve güzel başlangıçlar yapacağına işaret eder. Sorunların çözüleceği ve sıkıntılı günlerin geride kalacağı şeklinde tabir eder. Güzel haberler almaya, sürpriz gelişmeler yaşamaya ve ağız tadına kavuşmaya işaret eder. Rüyada öğrenci olmak, kötü günlerin biteceği, güzel günlerin geleceği şeklinde tabir eder.

Rüyada öğrenci yurdu görmek, kişiye yüklenecek yeni sorumlulukların habercisidir ve rüya sahibinin geçmişe göre daha fazla çalışacağının, daha fazla para kazanmak zorunda olacağının ifadesidir. Evli kişiler için haneye katılacak yeni bebeklere haber verdiği gibi, ailenin maddi koşullarının zorlanacağını, geçici bir süreliğine kişinin sıkıntı çekeceğini bildirir. Genellikle öğrenci yurdu gören kimselerin evlerinde kalabalık misafirler olur ve hareketli bir dönem anlamındadır. Kişinin Allah katında çok büyük sevap kazanacağı iyiliklere imza atacağını, elindeki parayı dul, yetim ve öksüz kişilere, çaresiz hayvanlara yardım ederek bölüştüreceğini, yufka yüreği ile herkese yardım etmek için koşturacağını da delalet eder. İyi kalpliliğe vurgu yapan rüya aynı zamanda takva sahibi biri olunduğunu da bildirir ve öksüz çocukların öğrenim masraflarının karşılanacağını, bu sayede kişinin sürekli hayır duaları alacağını da rivayet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir