Rüyada Not Görmek

Rüyada not görmek, kişinin alacağı bir uyarıya rivayet eder. Özelikle iş hayatında alınacak ikazlara, kişinin sorumluluklarını çok daha iyi bir şekilde yerine getirmesi gerektiğine, aile hayatında da anlayışlı, hoşgörülü ve sevdiklerinin fikirlerine önem veren biri olması gerektiğine dair uyarı veren bir rüyadır. Not gören kişiler yanlış adımlar atmak üzeredirler ve sevdikleri kişiler tarafından uyarılıp, doğru yola gelmeleri için yönlendirilir. Not görmek evli kişiler için ayrılık düşüncesinin gündeme gelmesi, ikili arasında anlaşmazlıklar olduğuna da işarettir. Bu rüya bazen devlet ile ilgili bir konuda mahkemelik olunacağına ve kişinin bu dava sonunda zarar göreceğine, maddi olanaklarını yitirip, alıştığı hayat düzeninin çok aşağısında bir yaşama sahip olunacağına rivayet eder.

Rüyada not defteri görmek, bir iyilikle karşılaşmak ve bu iyiliğin altında kalmamak için çabalamak demektir. Rüya sahibine iş konusunda yardımcı olacak birinin varlığına alamet eden rüya, vefalı insanlarla karşılaşmaya yorumlanır. Not defteri gören kimselerin eğitim hayatları uzun olur ve genellikle bir üniversitede profesörlüğe kadar yükselecek bir kariyerin de müjdecisidir. Genç kimseler için yabancı dil eğitimleri alacaklarına ve kalifiye bir eleman olarak pek çok işyerinden teklif alarak, çalışma hayatlarını erken yaşta kontrol altına alacaklarına tabir edilir. Rüya sahibinin kindar bir insan olmasına da rivayet eden bu rüya, kişiye yapılan iyiliklerin veya kötülüklerin unutulmadığını, er ya da geç hepsinin cevabını vermek isteyen rüya sahibinin hayatındaki kimseleri her zaman yakın mercek altına aldığını da bildirir.

Rüyada not almak, kişinin geleceğini de derinden etkileyecek bir tecrübe yaşanacağını, bu olayın hayat boyu unutulmayacağını bildirir. Yaşanan tecrübe olumlu da olabilir, olumsuz da. Bunun için rüyanın tamamının değerlendirilmesi gerekir. Bir sınıfta ders dinlerken not aldığını görmek ilim irfan sahibi biri olmaya ve eğitim hayatının uzun sürmesine, parlak bir kariyere yorumlanırken, kişinin çalışkanlığı ile girdiği her ortamda alkış toplayacağına işarettir. Bir miras olayının gündeme geleceğini ve bu konu üzerinde avukatlarla veya konuya hakim kimselerle görüşmeler yapılacağını, aile üyeleri ile bu konuda konuşulacağını ifade eder. Bir kağıda not aldığını gören kişilerin çevresinde akıl vereni çok olur. Özellikle rüya sahibinin her adımından haberi olan, ona sürekli fikir veren birinin varlığına rivayettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir