Rüyada Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada namaz kıldığını görmek, kurtuluş olarak kabul ediliyor. Eğer rüya sahibi borçlu ve işsizse hem iş güç sahibi olur hem de borçlarını kolaylıkla öder. Bekar olanlar evlenir, üzgün olanlar mutlu olur, yalnız ve çaresiz kalanlar çarelere kavuşur diye tabir eder. Bu rüyayı gören kişi, Allah’a en yakın olan kişi olarak değerlendirir.
Rüyada namaz kıldığını görmek, dileklerin ve duaların kabul olacağı manasına gelir. Rüya sahibinin yaşamın ve sahip olduklarının kıymetini bilen, bu nedenle Allah’a şükreden ve ona olan minnetini göstermek için hayır işlerinden ve ibadetinden geri kalmayan kimse olduğu manasına gelir.

Rüyada namaz kılamamak, sıkıntı içinde olmak demektir ve kişinin kendisini eksik hissetmesi yüzünden mutsuz olduğuna işaret eder. İslami açıdan yorumlanması gereken rüya, vecibelerini ve sorumluluklarını çok önemseyen ancak bu konuda bir türlü istediği düzeni ve disiplini sağlayamayan kişinin çok üzüleceğine rivayettir. Geçmişte adanan bir adağın, dileğin yerine gelmesinden sonra dahi kesilmediğine de rivayet eden rüya, dini açıdan kişiye verilen bir uyarıdır ve hayatını düzeltmesinin, inancına uygun yaşamasının, haramdan uzak durarak kendi rızkını elde etmesinin altını çizer. Ailesinin uyarılarına maruz kalacak olan kişinin yanlış yollara sapmaktan vazgeçmesine neden olacak bir olayla karşılaşacağını ve bu yaşadığı olumsuzluktan ders çıkararak yoluna daha iyi bir şekilde devam edeceğini de bildirir.

Rüyada namaz kılan topluluk görmek, o ülkede barış içinde yaşanacağına, insanların inançlarını el üstünde tuttuklarına ve Kuran yolundan ayrılmayarak, düzgün bir hayat sürdüklerine yorumlanır. Rüya sahibi için girdiği her ortamda sevileceğini, iyi insanlarla karşılaşarak iyilik göreceğini ifade eder. İç huzura ermenin ifadesi olan rüya, Kuran okumaya başlamanın, namaz kılmanın ve eksik bırakılan oruçların tutulacağının, geçmişte adanan adakların yerine getirileceğinin tabiridir ve aile içinde herkesin birbirine saygılı, sevgi dolu davranacağının, kişinin manevi anlamda herhangi bir eksiklik duymayacağının işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir