Rüyada Mezar Görmek

Rüyada mezar görmek, kişinin günahlarının affolunması için verdiği çabaya rivayet eder. Kişinin rüyada kendisini ölmüş olarak mezarlıkta görmesi uzun ömre işaret eder. Bu kişinin rüyasının tam aksine ömrü uzun olacaktır. Eğer kişi ölüyü mezarlıktan kaçarken görüyorsa bu da yine aynı anlama yani uzun ömre alamet eder. Rüyada ölüyü mezarlıkta ağlarken görmek iyi olmayan, kötü ve üzücü haberlere rivayet eder. Rüyada mezarda ağlayan kişi imanıyla ölen kişi olarak değerlendirilir. Bunun tam tersi olarak, rüyada ölünün gülmesi, alınacak olan güzel, hayırlı ve sevindirici haberlere tabir eder. Örneğin sevdiğiniz birinin kötü ya da ölümcül bir hastalıktan kurtulması gibi. Eğer mezar eskiyse ve etrafında kimseler yoksa o halde bu bir ayrılığa ya da terk edilişe rivayet eder. Rüyada mezar görmek aynı zamanda dünyadan el etek çekmeye işaret eder. Mezar zina eden kadın anlamına da gelir.

Rüyada mezar kazmak, hayırlara işaret eder. Yeni gelişmelere ve güzel değişikliklere işaret eder. Rüya sahibinin rahata ereceğine, yaşadığı yerin güzelleşeceğine, elinin bollaşacağına, huzurunun ve keyfinin yerinde olacağına alamet edilir. Kişinin mal varlığının artacağına ya da ilk defa bir mal edineceğine işaret eder. Rüyada mezar kazdığını gören kişi, dünya malı konusunda her insan için çok gerekli olacak bir mal sahibi olacak demektir.

Rüyada mezar sulamak, çok büyük bir hayır işleneceğine, kişinin gerçek hayatı kadar ahiret hayatını da etkileyecek hayır duaları alacağını rivayet eder. İslami olarak kişini sevapları bol, gönlünde Allah korkusu olan biri olduğuna tabir eder. Mezar sulamak yardıma muhtaç kimselere yönelik projelerde görev almaya da işarettir. Mezar sulayan kişinin geleceğinde sıkıntı olmaz ve aldığı dualar sayesinde yanına bela uğramaz. Şansı her zaman yaver gider ve bahtı da çok açık olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir