Rüyada Melek Görmek

Rüyada melek görmek, saf, katıksız, plansız, hesapsız ve çıkarsız olmaya işaret eder. Rüyasında melek gören kişi hayatı boyunca kötülüğün ne demek olduğunu bilmeyecek ve bir an olsun aklından birine kötülük yapmak ya da zarar vermek geçmeyecek demektir. Rüya sahibi hayırlar ve nurlar içinde olacak, yüzü güleç, kalbi de pamuk kadar yumuşak olacak diye tabir edilir.
Rüyada melek gören kişi hayatın hep iyi taraflarını görecek bu sayede de iyi şeylerle karşılaşacak ve mutlu bir hayat sürecek diye yorumlanır. Bu kişi yeryüzünde iyi olan ne varsa mutlaka tadına varacak ve mutlu olmanın zevkinden bol bol nasiplenecektir. Rüyasında melek gören kişinin çevresinden hayırlı, güzel ve kendisini yücelten sözler işiteceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada melek olup uçmak, gökyüzüne uçtuğunu gören kişi, dünya hayatını da ahiret hayatını da gerçek bir mümin gibi yaşayarak geçirecek, rüya sahibinin Allah’ın her türlü mükâfatına erişme mutluluğuna ve şerefine nail olacağı anlamına gelir.

Rüyada melekler tarafından korunmak, rüya sahibinin, kendisini üzen ve sıkıntıya sokan durumlardan yakın bir zaman içinde kurtulacağına, yaşadığı kötü olaylardan ötürü uğradığı zararları ortadan kalkacağına, üzüntü duyduğu olayları düzelteceğine, kalbini kıran insanlardan uzaklaşacağına ve kendisini üzen insanları hayatından çıkartacağına rivayet eder.

Rüyada meleklerin uçtuğunu görmek, rüyayı gören kişinin, yakın bir zaman içinde yaşadığı sıkıntıların ortadan kalkacağına, sorunlarını kısa süre içinde çözüme kavuşturacağına, işlerinde büyük başarılar kazanacağına, kendisini çok büyük bir ferahlığa taşıyacak bir proje gerçekleştireceğine ve sevdiği kişilerin vereceği büyük destek ile bu projeyi yakın bir zamanda gerçeğe çevireceğine işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir