Rüyada Mantar Görmek

Rüyada mantar görmek, aş ve nimet olarak tabir edilirken aynı zamanda hayırsız ve vefasız kişilerle de tabir edilir. Gereksiz işlerin peşinden koşan, kendine verilen emeği ve yapılan fedakârlığı yok sayan, sadece başı sıkıştığında kapıya gelen vefasız kişi olarak yorumlanır. Bu kişi menfaati olduğu sürece insanları arar, sorar, tanır. İşini halledip, almak istediğini aldıktan sonra kendisine el uzatan kişileri sokakta görse tanımaz.
Rüyada mantar görmenin yorumu bu kadarla sınırlı değildir, geniş bir yorumu vardır. Bunlardan bir diğeri de ikinci yorumun tam tersi olarak kadir şinas bir fincan acı kahvenin kırk yıl hatırı vardır atasözünü kendine şiar edinmiş, vefalı kimse olarak tabir edilir.

Rüyada mantar toplamak, çalışmanın ve emeğin sonunda hak edilen nimete ve makbul olan mala rivayet edilir. Rüya sahibinin alın teri ile çalışacağına, emeğinden hayır göreceğine, gelirinin çok verimli ve bereketli olacağına ve sürekli çoğalacağına alamet eder. Rüyada mantar topladığını gören kişinin ailesi için çok hayırlı bir evlat olacağı ve annesinin babasının kendisiyle gurur duyacağı işler yapacağı ve onların dualarını alacağını işaret eder.

Rüyada mantar yemek, bilinmez bir hayat yaşandığına işarettir. Kişinin hiçbir konuda netlik kazanmayan düşünceleri nedeni ile konsantre sorunu yaşadığına, işine olduğu kadar, ailesine de gerekli önemi veremediğine ve varmak istediği noktayı kestiremediğine yorumlanır. Amaçsızca yaşanan ve hedefi olmayan bir hayatın, selin önündeki yaprak gibi sürüklendiğine işaret eden rüya, aşırı kaderci yaklaşımlar içinde olunduğunun da delaletidir. Mantar yediğini gören kimseler yaşam konusunda deneyimlerini tamamen deneme-yanılma yöntemini kullanarak oluşturmayı tercih ettikleri için aldıkları risk de çok yüksektir. Ya hep ya hiç mantığında hareket etmenin ve düşünmeden her türlü riske girmenin kişiye sadece zarar vereceğini bildiren rüya, daha akılcı yolları takip etmek gerektiğine, her fırsata atlamanın bazen zarara neden olabileceğine dair de bilgi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir