Rüyada Kuru Fasulye Görmek

Rüyada kuru fasulye görmek, rüya sahibinin hayatında atacağı adımlar ve işlerinde izleyeceği yol olarak tabir edilir. Kuru fasulye, rüya sahibi için bazen mutluluk, kazanç, bolluk, bereket, kısmet ve şans olarak değerlendirilirken bazen de bunun tam tersi şekilde gam, keder, kasavet, zarar, hastalık, sorun, sıkıntı, zahmet ve çile olarak değerlendirilir. Yani bu, rüyada görülen fasulyenin niteliğine bağlıdır.
Kuru fasulye henüz pazardan yeni alınmış ya da dalından koparılmış gibi diri ve güzel görünüyorsa hayırlı olan şeylere fakat fasulyede can kalmamış, solmuş gibi görünüyorsa, kokmaya ve kurtlanmaya başlamışsa o halde musibete neden olacak şeylere delalet eder.

Rüyada kuru ağaç görmek, işlerde verim alamamak, verilen emeğin karşılığını görememek ve maddi açıdan hep eksiye gidişten dolayı sıkışık bir duruma düşmek anlamına gelir. Rüya sahibinin kısmetlerinin yavaş yavaş kapandığına ve şanssızlıklarla dolu sürecin aynı zamanda parasal açıdan da kişiyi zorlamaya başladığına alamet eder. Kuru ağaç evdeki huzurun bittiğini, aile saadetinin yerinde yeller estiğini ve hatta ailenin dağıldığını da tabir eder. Hayra yorulmadığı gibi, kişinin aile sorunlarının, geçim sıkıntısının çok büyük boyutlarda olmasından dolayı buhran geçirme eşiğine gelen rüya sahibinin tek yolu duada ve tevekkül etmekte bulacağının da altını çizer.

Rüyada kuru ekmek görmek, sebat eden biri olarak hayatın getirdiği mutluluğu da sevinci de aynı şekilde karşılamak, asla şikayet etmemek demektir. Zorluklarla dolu bir hayatın ifadesi olan rüya, kişinin inancına dört elle sarılması ve başına gelenleri metanet içinde kabullenip Allah’a sığınması, doğruluktan vazgeçmemesi halinde gönlünden geçen güzelliklere eninde sonunda kavuşacağına alamet eder. Manevi gücün yüksek olduğuna, gönül gözünün açık olduğuna, fedakar, sorumluluk sahibi biri olunduğuna da delalettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir