Rüyada Kurban Kesmek

Rüyada kurban kesmek, çok güzel şeylere işaret eder. Rüyasında kurban kesen kişi tüm sıkıntılarından, dertlerinden ve üzüntülerden kurtularak huzur ve ferahlık bulacak demektir. Rüyada kurban kesmek aynı zamanda kişinin en çok yapmak istediği şeyleri gerçekleştirme mutluluğunu yaşayacağı şeklinde de tabiri edilir. Rüyada yaşlı ya da sağlıksız kurban kesmek hiç iyi değildir. Rüya sahibini vefat edeceği anlamına gelir. Rüyada kurban kestiğini gören kişi tüm nazarını da üstünden atar, tazelik ve esenlik hisseder. Kendini kuş gibi hisseder ve sanki üzerinde önceden bir ölü toprağı varmış da ondan kurtulmuşçasına hafifleyerek yeniden eski tez canlı haline kavuşur.

Rüyada kurban kanı görmek, bir sözü, bir ahdi yerine getirmek, geçmişten kalan bir yemini tutmak manasına gelir ve aynı zamanda Allah için yapılan bir iyiliğin de işaretidir. Dinine ve ibadetlerine tutkun olan kimselerin Allah katında büyük sevaplar işlediklerini, hayatlarını her zaman haktan ve adaletten yana kurduklarını, hiçbir zaman yalana başvurmadıkları gibi, kimsenin ahını almadan, günah işlemeden yaşadıklarını ifade eder. İnsanların nazarında iyilik seven, merhametli, dürüst ve ahlaklı bir kimse olarak bilinen rüya sahibinin, girdiği her ortamda sevilip sayılacağını, yaptığı işlerde hayırlı, menfi sonuçlar alacağını, helal kazancının günden güne artacağını ifade eder. Yakın zamanda işlerinde bozulmalar meydana gelen kimselerin yeniden toparlanmaya başlayacaklarını, yaşanan aksiliklerden sonra ayağa kalkarak işlerin başına geçileceğini, düşmanların sevinmesine izin verilmeyeceğini ve kudretli, güçlü şekilde ayakta kalınacağını tabir eder.

Rüyada Kurbanlık Koyun Görmek
Rüyada kurbanlık koyun görmek, rüya sahibinin kurbanlık koyunu hangi zamanda gördüğüne bağlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada kurban bayramından önce veya kurban bayramı sırasında görülen kurbanlık koyun, rüya sahibinin dini vazifelerini güzel bir şekilde yerine getireceğine işaret eder. Rüyada kurban bayramı sonrasında veya çok öncesinde görülen kurbanlık koyunun anlamı ise; rüya sahibinin dini görevlerini yerine getirmek için çabalaması ama bir türlü tam anlamıyla bunu başaramaması demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir