Rüyada Küpe Görmek

Rüyada küpe görmek, kısmet anlamına gelir. Kişinin daha önce hiç kimsenin denemediği ve yapmadığı bir işi yaparak büyük bir gelir elde edeceğine işaret eder. Rüyada küpe gören kişinin hayırlı bir kısmeti çıkacak ve mutlu olacağı bir gönül ilişkisi olacak demektir. Rüyada bir erkeğin eşinin küpe taktığını görmesi, işlerinin açılacağına ve kazancının artacağına delalet eder.
Rüyada kişinin kendisinin küpe takmış olduğunu görmesi dine olan bağlılığa, gönül ferahlığına ve rahatlığına, esenliğe işaret eder. Bebek bekleyen bir anne adayının rüyasında küpe taktığını görmesi erkek bir bebek dünyaya getireceği anlamına gelir.

Rüyada küpe bulmak, kişinin maka sahibi olmasına, bazen dünya hayatındaki fazlalıklara işaret eder. Bu rüyayı gören kişi ihtiyacı olandan fazla mal elde eder veya kendisine oldukça büyük bir ganimet kalır. Bu rüya bazen de kişinin hayırlı bir ilim öğrenmesine, kendisine faydası olmayan her türlü işi ve kişiyi terk ederek yeni bir başlangıç yapmasına, iş hayatında birtakım değişikliklere, özellikle kadınlar için evliliğe, hamileler için kız çocuğuna ve evliler içinde kız çocuğu sahibi olmaya işarettir.

Rüyada küpe takmak, şans ve uğur olarak kabul edilir. İyiliğe ve hayra tabir edilirken bolluğa, berekete ve işlerdeki verime yorulur. Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hayat yaşamaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin dinde ve ahlakta güzel ve olgun kimse olacağına, oturaklı, ağır başlı, iyi huylu olması sayesinde herkes tarafından sevileceğine ve saygı göreceğine rivayet edilir.

Rüyada küpe almak, güzel bir söz duymak, kişinin işine yarayacak, bir problemini çözmekte yardımcı olacak nasihatler verilmesi anlamına gelir. Topluma faydası dokunacak işler yapmak demek olduğu gibi, her davranışın alkış alacağı bir kişilik oluşturmaya, aile görgüsü almış, ahlaklı bir insanla evlilik yapmaya da alamet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir