Rüyada Kına Görmek

Rüyada kına görmek, hürmet ve saygınlık, takdir toplamak ve sevilmek demektir. Rüyada kına yakmak değerli eşyalara, lükse ve estetiğe olan düşkünlüğe delalet eder. Bir kadın eğer rüyada kına yatığını görüyorsa, esenliğe, mutluluğa ve maddi değeri çok olmayan ama güzel ve şık eşyalara ya da kıyafetlere delalettir. Kınanın bozuk olması ise aile içinde tatsızlık ya da huzursuzluk anlamına gelir. Rüyada saçlarındaki beyazı kapatmak için bir kimsenin kına yakması sağlığına kavuşmaya, işinde terfi etmeye ve sıkıntılı günlerin geride kalacağına işaret eder. Rüyada bir erkeğin saçlarına kına yakması varlık ve nüfus anlamına gelir. Rüyada sakala kına yakmak ise dine olan bağlılığa işarettir.

Rüyada Kına Elbisesi Görmek
Rüyada kına elbisesi görmek, gören kişinin bir muradına çok kısa bir sürede ereceğine ve özellikle bekar kişiler için ani bir aşkın, evliliğe gidecek güzel bir ilişkinin kapıda olduğuna yorumlanır. Genellikle hayırlara vesiledir ve her gören için bol nasip, bol kısmet anlamına gelir. Kına elbisesi gören kişi evli ise yakın akrabalarının bir davetine veya kutlamasına katılır. Yaşlı birinin kına elbisesi görmesi torunlarını görecek kadar uzun ve sağlıklı bir hayata sahip olacağına, maddi ve manevi olarak hiçbir eksiğini olmayacağına alamettir. Bir başka anlamı da iş değiştirmek ya da sevilen bir meslekte uzman olmak, çalışma fırsatı yakalamaktır.

Rüyada Kına Gecesi Görmek
Rüyada kına gecesi görmek, rüya sahibi için kendine, evine ve çevresine karşı çok özenli olduğuna delalet eder. Kına gecesi rüya sahibi için gösteriş anlamına gelir. Kişi herkesten güzel, bakımlı ve temiz olmayı kendine ilke edinmiş, hastalık derecesinde titiz kişi olarak tabir edilir. Rüya sahibi o kadar düzgün ve iyi giyinir ki adeta iki dirhem bir çekirdek gezer. Evi ve eşyaları jilet gibi düzgün, çarşafları ütülü, halıları bembeyazdır. Evi azıcık tozlanmışsa, kapı çalınacak da birisi evini öyle görecek diye aklı çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir