Rüyada Kalem Görmek

Rüyada kalem görmek, okur yazar ve alim olan birine, bir coğrafyaya, bir kişi yerine onun adına bir çeke veya senede imza atarak, o kişiden sonra ikinci borçlu olmaya işaret eder. Rüyada kişinin elinde bir kalem olduğunu gören kişi inandığı bir şey için ya da görevi için ant verecek, yada aile yakınlarından biriyle kavuşup özlem giderecek demektir.
Eğer henüz evlenmemiş ve kısmetini arayan bir erkek rüyasında kalem görürse bu, aradığı o güzel ve iyi kalpli kadını bulmasına işaret eder. Bazı rüya tabirlerine göre rüyada görülen kalem kişinin mert olmasına, hayatında her zaman başarılı olacağına ve her işten alnının akıyla çıkacağına işaret eder.

Rüyada Kalem Almak
Rüyada kalem almak, ilim öğrenmeye ve kişinin kendisini geliştirmesine delalet eder. Kalem genellikle bilimin, öğrenmenin, eğitimin, makam sahibi olmanın, işe girmenin göstergesidir. Yeni ve güzel bir kalem aldığını gören kimse yeni bir işe girer veya faydalı bir ilim öğrenir. Bu rüya kendi sanatını bırakarak başka bir sanata yönelmeye, eğitim almaya, okulda başarı göstermeye, öğrenciler için sınavlarını başarı ile vermeye işarettir. Rüyada eski ve kırık bir kalem alan kişi, okulunu zor bela bitirir veya bazı derslerden başarısız olur. Kırık kalem bazen de faydası ilim öğrenme ve kendine uygun olmayan bir mesleği icra etme anlamlarına da gelmektedir.

Rüyada Kalemlik Görmek
Rüyada kalemlik görmek, rüyayı gören kişinin işlerinde bazı aksaklıklarla karşılaşacağına, bunları çözümlemek için bir hayli alın teri dökeceğine, üzerinde kafa yoracağına ve vakit harcayacağına alamet eder. Rüya sahibini engelleyecek, hızını ve verimliliğini düşürecek, rakiplerine karşı da güçlü duruşunu zedeleyecek bir takım tatsız olayların yaşanacağına ve rüya sahibinin nazara geleceğine işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir