Rüyada İnek Görmek

Rüyada inek görmek, rüyada inek ile ilgili bir şey görmek hayırlı bir rüyadır. Rüyada inek görmek, kadın ve erkek için farklı anlamlara tabir edilir. Bir kadının rüyasında inek görmesi nikah, bir erkeğin rüyasında inek görmesi dünya malının çokluğuna delalet eder. İnek rüyası yakında yapacağınız bir işten maddi bir kazanç sağlayacağınıza işaret eder. Rüyada inek; hayra, iyiliğe, zenginliğe ve bol rızka delalet edilir. Rüyada bekar bir kızın inek görmesi, yakında nasibi çıkacağına ve evleneceğine işaret eder. İnek, kadın için evlilik erkek için zenginlik anlamındadır. Rüyada memeleri süt dolu inekler görmek, bereketin ve mutluluğun işareti olarak tabir edilir. Rüyada inek görmek, hayırlı kısmet, iyi niyetli, yardım seven kadın akrabaya da tabir edilir.
Rüyada inek görmek inek gibi ehli hayvanlar, nimete, berekete ve işlerin kolaylığına işaret eder. İnek tezeği görmek; gördüğünüz tezek miktarınca mal ve nimete erişmek demektir. İnek boynuzunuzun olduğunu görmek; bol miktarda mal elde edeceğinize alamet eder. İnek ciğeri; mal ve nimete delalet eder. İnek eti yemek; yıl içerisinde korkudan güvende olacağınıza, menfaat elde edeceğinize yorumlanır.
İbn-i Sîrîn’nin yorumu; bir ineği sağıp, sütünden içtiğini gören köleyse, serbest kalır ve efendisinin kızıyla evlenir. Fakirse, zengin olur. Zenginse, malı artar. Hakirse, itibara kavuşur.
Ebu Said’ül Vaaz Rüyada inek yorumu; rüyada inek görmek, mertebe ve helal maldır. Semiz İnek; zengin eş, zayıf inek; fakir eştir. Yeşil inek; dindar, günahtan ve her türlü haramdan çekinen bir kadınla tabir edilir. Sütlü inek görmek; hayır ve menfaat sağlayan bir kadına işaret eder.

Rüyada inek sağmak, bu rüya çok hayırlı ve güzel şeylere tabir edilir. Rüyada inek sağmak, nimete ve zenginliğe delalet eder. Rüyada doğuracak halde hamile bir inek görmek, iyilik ve menfaate ve bol rızka işaret eder. Bir ineği sağdığını gören kişinin malını biriktireceğine yorumlanır. Bir inek bulup onu eve götürdüğünü gören kimse, hayra erişeceği tabir edilir.
Rüyada inek sütü içmek, Rüya sahibi sağdığı ineğin sütünü içer ise, sağlık sorunu var ise şifa bulacağına, borcu var ise borcundan kurtulacağına, işsiz ise iş sahibi olacağına delalet eder. Rüyada inek sütü için mahkûm ise yakın bir zamanda özgürlüğüne kavuşacağına işaret eder. Rüyada süt içmek de içinde bulunduğunuz durumun daha iyi olacağına alamet eder.

Rüyada ineğe bindiğini görmek, rüya sahibinin bir ineğe bindiğini görmesi karısının hastalanacağına ya da hasta ise bu hastalıktan şifa bularak iyileşeceğine delalet edilir. Bazı tabirlerde ise bu rüya kişinin mirasa konmasına veya ganimet elde ederek servet kazanmasına işaret ettiğini yorumlanır.

Rüyada sarı bir inek görmek, rüyada görülen sarı inek hastalıklı bir kadın olarak tabir edilir. Rüyada sarı inek, hastalıktan sonra şifa bulmaya ve tüm hastalıkların iyileşmesine de alamettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir