Rüyada İçki İçmek

Rüyada içki içmek, kişinin hakkı olmayan haram malın işaretidir. Eğer rüya sahibi rüyada içki içtiğini görür ise büyük bir günah işleyeceğine, içki kadehi ile içki içtiğini görür ise eline geçen malın haram olduğuna delalet eder. Rüya sahibi kişi evlenme veya iş ortaklığı planları var ise içki, iyi geçinmeye tabir edilir.
Rüya sahibi kimse içki yapmak için üzüm sıktığını görür ise, devlet katında büyük işler başaracağına işaret eder. Rüyada içki görmek, fitne, şer, düşmanlık ve kızgınlığa, bazen de dert ve hastalıktan şifa bulmaya ya da delilik ve kendisini hissetmek ve düşünmekten alıkoyan bir üzüntü ve keder sebebiyle aklın gitmesine işaret eder. Rüyada ölmüş salih bir kimsenin içki içtiği görülür ise, o ölü ahirette nimet içerisindedir. Ancak, hayatta iken içki içen bir ölünün rüyada içki içmesi hayırlı değildir ve o ölünün günahkâr ve azap içinde bulunduğuna işaret eder. İçki görmek, evlenmek isteyen kimse için hayra delildir.

Rüyada sarhoş olmak, rüya sahibinin kendini sarhoş olarak görmesi sıkıntı, zorluk ve keder olarak tabir edilir. Ama bazı tabirlerde bu rüya bolluk ve bereket içinde huzurlu yaşamaya delalet edilir.
Rüyada sarhoş birini görmek, rüya sahibi kişinin tüm düzenin bozulmasına, kazancının düşmesine, bazı maddi zorluklar ve sıkıntılar yaşamasına tabir edilir.

Rüyada bira içtiğini görmek, bu rüya kişi için hayırlı tabir edilir. Rüya sahibinin hayırlı bir gönül işi olacağına hatta temiz ve güzel bir nikâhla nihayetleneceğine işaret eder. Fakat birayı bir eğlence mekânında içtiğini görmek iyi değildir ve üzücü şeyler yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada oruçluyken gizlice içki içmek, rüya sahibinin kendi içinde hesaplaşacağı, yüzleşeceği ve çözmeye çalışacağı kişisel bir sorunu olacağına tabir edilir. Rüya sahibi oruçluyken insanların içinde içki içtiğini, bir kalabalığa ya da topluma aykırı olan bir adım atmaya dolayısıyla tepki çekmeye tabir edilir. Rüyada oruçlu olduğunu unutup içki içmek, rüya sahibinin samimiyetini ve suçsuzluğunu ispat edemeyeceği bir halde kalmasına delalet edilir.

Rüyada içki şişesi görmek, rüya sahibi kişi için gidilen yolun yanlış olduğuna ve kişinin şu an içinde bulunduğu sıkıntının tamamen kendisinden, hatalarından ve yanlışlarından kaynaklandığını gösteren bir işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir