Rüyada Hurma Görmek

Rüyada hurma görmek, rüya sahibi için çok hayırlı bir rüyadır. Rüyada hurma görmek rızka tabir edilir. Rüyada hurma görmek, ilim sahibi kişiye, Allah katında makbul olmaya, helal kazanca ve şifaya delalet eder. Rüya sahibi, rüyada hurma çekirdeği görür ise bu bir erkek evladı olacağına tabir edilir.
Nablusî (r.a.) demiştir ki: Rüyada kuru bir hurma ağacından üzerine hurma düştüğünü gören kimse, münafık bir adamdan ilim öğrenir. Üzerine hurma düşüren kimse sıkıntı ve kederli ise, Hazret-i Meryem’in kıssasında “Hurma ağacını kendine doğru silk, üstüne derilmiş taze hurma dökülecektir.” (Meryem, 25) buyurulduğuna binaen sıkıntı ve kederden halâs olur.
Rüyada hurma ağacı görmek, rüya sahibinin gördüğü hurma ağacı, alim bir kişiye, bir evlada, berekete ve uzun bir ömre tabir edilir. Rüyada hurma ağacı ilim merakı olan bir kişiye yorulur. Eğer rüya sahibi bir hurma ağacını kestiğini görür ise bu evladının vefat edeceğine tabir edilir.

Rüyada hurma yemek, rüyada hurma yemek bolluğun ve bereketin, zenginliğin işaretidir. Ayrıca taze hurma yediğini görmek, kişinin mutlu olacağı rızka, mevsimsiz görülen yaş ve taze hurma yemek, hastalığa tabir edilir.

Rüyada hurma satan kişiyi görmek, bu rüya hurma satan kişinin kazancının helal olduğuna işaret eder. Rüyada hurma satan kişi için, ömrünün bereketli geçeceğine, helal kazanca ve mala tabir edilir.

Rüyada hurma ikram ettiğini görmek, rüya sahibinin kendisi hurma ikram ettiğini görmesi; hayırlı, bol kazançlı, devlet kapısında olan bir işe delalet eder. Eğer rüya sahibi bir kişinin kendisine hurma ikram ettiğini görür ise; bu rüya sahibi için umre ziyareti yapacağına tabir olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir