Rüyada Hastane Görmek

Rüyada hastane görmek, bu rüya pek iyiye yorulmaz. Rüyada hastaneye girdiğini görmek kişinin şehit olacağına işaret eder. Rüyada hastaneye girdiğini görmek, günahların af olacağına delalet eder. Rüyada hastaneden dağıtılan hasta yemeğini yediğini gören kişi sağlıklı ise hasta olacağına, hasta olan kişi ise ya öleceğine ya da iyileşeceğine, hastaneden çıkacağına tabir olunur.
Ibni Kesir e göre; rüyada hastane görmek dünyada doğruluktan ayrıldığınıza delalet eder. Bir hastanede bir hastanızı ziyaret ettiğinizi görmek, bir ticari işiniz için bir büyüğünüzden akıl danışmanıza delalet eder. Hastaneden çıktığınızı görmek, işlerinizin düzeleceğine, hastaneye girdiğiniz görmek bu rüyanın aksine yorumlanır.
Cafer-i Sâdık (r.a.): Rüyada hastane görmek âlim, hakîm, rahat, huzur, şifa, maraz, yani hastalık, kapı, köleler için azad anlamlarına geldiğini söylemektedir.

Rüyada hastane ziyareti yapmak, rüya sahibinin hastanede yatan bir hastayı görmeye gitmesi sıkıntılarından ve üzüntülerinden kurtulacağına delalet edilir. Dinimizde hasta ziyareti yapmak büyük bir mertebedir. Kişinin rahatlığa kavuşacağına ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada doktor görmek, doktor görmek bilgili ve kudretli bir kişiye tabir edilir. Eğer rüya sahibi kişi hasta ise rüyada bir doktorun kendisine ilaç verdiğini görür ise bu iyileşeceğine, sağlığına kavuşacağına, şifa bulacağına delalet eder.

Rüyada hastane koridoru görmek, bu rüya genel olarak endişeye ve üzüntüye tabir edilir. Rüyada hastane koridorunda insanların ağladığını ya da üzgün olduğunu görmeniz, yaşanabilecek kötü bir olaya veya üzüleceğiniz bir haber alacağınıza delalet eder. Eğer hastane koridorundaki insanları neşeli, sevinçli, mutlu görürseniz, hayatınızda zorluklardan, sıkıntılardan kurtulacağınıza işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir