Rüyada Hasta Görmek

Rüyada hasta görmek, bu rüya genellikle hayırlara ve güzel haberlere yorulur. Bu rüyayı gören kişinin endişelenmesine gerek yoktur. Ancak bazı rüyalar da görülme şekillerine göre pek hayırlı yorumlanmayabilir.

Rüya da hasta olduğunu görmek, kişi gerçekte hasta ise iyileşeceğine, sağlıklı ise hayatının geri kalanında da sağlıklı yaşayacağına alamet eder. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibi için yaşadığı sıkıntılardan ve zorluklardan kurtulacağına, huzura kavuşacağı günlere delalet eder.

Rüyada ağrılı hastalık görmek, bu rüya kişi için sağlıklı bir ömür süreceğine, sevdikleriyle mutlu yaşayacağına ve uzun bir hayat yaşayacağına delalet edilir.

Rüyada ağrısız hastalık görmek, hastalıklarla ilgili tabirlerde bu rüya iyiye yorumlanmaz ve rüyanın tabirine bakılırken çok dikkat edilmelidir. Hastalığı ağrılı veya ağrısız görmek arasında ciddi farklar vardır. Rüya sahibinin için ağrısız hastalık görmek, sıkıntılı bir sürece ya da hastalık yaşayacağına tabir edilir. Ayrıca” İbn-i Sina bu rüya için; pek hayırlı ve olumlu bir şekilde yorumlanmaz. Eğer kişi rüyasında hasta olduğunu ancak hiçbir şekilde acı hissetmediğini görür ise bu o kişinin aynı sene içerisinde hayatını kaybedeceğine işaret eder. Ancak geçirdiği hastalıktan dolayı bir ağrı, ıstırap, acı duyuyorsa o kişinin sağlıklı bir hayat süreceğine işaret eder. İkisi arasındaki ayrımı yapabilmek çok önemlidir” demiştir.
Rüyada annenin hasta olduğunu görmek, rüya sahibi kötü haber alacağına veya bir yakınının ölüm haberini alacağına tabir edilir.
İmam Nablusi (r.a) Annesini rüyasında hasta yatağında gören kişi için ise, hane içindeki kişilerin yaşayacağı hastalık ve üzücü olaylar olarak yorumlamaktadır.

Rüyada babanın hasta olduğunu görmek, rüya sahibinin babasını hasta görmesi kişi için yaşayacağı üzüntüye ve acı çekmeye, aile içerisinde yaşayacağı sorunlara ve güvendiği insanlardan zarar göreceğine işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir