Rüyada Hacca Gitmek

Rüyada hacca gitmek, bu rüya hayırla yorumlanmaktadır. Rüyada hacca gittiğini görmek, kişinin din ilmi üzerine bir olgunluğa erişeceği ve din konusunda tam bilgiye sahip biri olacağına delalet eder.
Rüya sahibinin hacca gideceğini görmesi, selamete, adalete, hacca ve rahatlığa tabir olunur. Kişinin rüyada hacca ya da kutsal bir mekânı ziyarete gittiğini görmesi ve buna niyet ettiğini görmesi, bereket ve kazanç elde etmeye, bunun tersini görmek ise maddi zarara uğramaya ya da yokluk yaşayacağı bir sürece işaret eder. Ayrıca kendini hacca giderken ya da hacda gören kişi, sağlık ve şifa kavuşur, sıkıntılarından kurtulur, aydınlığa kavuşur ve mutluluğa erişeceği tabir olunur.
Rüyada hacda namaz kıldığını görmek, bu rüya birkaç farklı şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin Kâbe’de namaz kıldığını görmesi bazı tabirlerde dinden uzaklaşacağına işaret ettiğini söylerken, bazı tabirlerde de bu rüyanın hayırlı amellere ve berekete, kısmetinizin maddi ve manevi artacağına tabir edilir. Ayrıca Kabe’de namaz kılmak her türlü musibetlerden ve düşmanlardan korunacağınız da delalet eder.
Rüyada hacca gitmek için yola çıkmak veya yolda olduğunu görmek, bu rüya kişinin dünya ve ahiret için istediği şeylere kavuşacağına işaret eder. Rüyada hacca gitmek için bir grupla yola çıktığını gören rüya sahibi, bir hedef için bir araya gelecek olan toplulukla aynı yolda ilerleyeceğine delalet eder.
Rüyada Kâbe’yi tavaf etmek, rüya sahibi kişinin Kâbe’yi şerif-i tavaf ettiğini veya hac görevini yaptığını görür ise kişi dinen kudretli, ibadet yolunda, faziletli ve Allah katında makbul olan kişi olarak tabir edilir.
İbn-i Sîrîn’e göre hacca gittiğinizi görmek; bu rüya Allah’ın izniyle hacca gideceğinizin işaretidir.
İmam Cafer Sadık (a.s) hacca gitmeyi yedi şekilde tabir etmiştir; evlenmek, ilim ehliyle birlikte olmak, cariye satın almak, devlet erkânı ziyareti, hayır işler için çaba sarf etmek, insanlara iyilik etmek, sevap işlemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir