Rüyada Gül Görmek

Rüyada gül görmek, rüyada gül görmek hayra ve güzel şeylere yorulur. Rüya sahibinin uzun süredir görmediği, özlem duyduğu kişiyle görüşeceğine delalet eder. Rüyada gül görmek, güzel bir isimle yâd edilmeye, ferahlık ve sevince delalet edilir. Hasta olan kişinin rüyada, gülün altında serilmiş veya gülden bir elbise giydiğini görmesi, o hastanın öleceğine tabir olunur.
Rüyada gül toplamak, rüya sahibi için çok iyi olarak yorumlanır. Rüyada gül toplamak esenliğe, rahata ermeye, mutluluğa, huzura kavuşacağına ve uzun ömürlü olacağına işaret eder.
Rüyada gül koklamak, rüya sahibi için hayırlı olacak gönül işine ve karşısına güzel bir kısmete, yeni bir ilişki için atılacak adımlara delalet eder.
Rüyada gül ağacı görmek, rüya sahibinin için yaşayacağı bir üzüntünün ve sıkıntının sonrasında yaşayacağı mutluluğa tabir olunur.
Kirmani ‘ye göre; Rüyada ağacı üzerinde kırmızı gül görmek, neşeye, sevince ve isteklerinin yerine geleceğine yorulur. Ağacı üzerinden sarı gül iftiraya uğrayacağına, herkese gülümseyen bir kadına tabir edilir. Ağacı üstünde beyaz gül ihsana ve yükselmeye çıkar.
Cabir ül-Magribiye göre; rüyada genellikle gül görmek, yardımı az, vaadini tutmaz, vefasız bir erkeğe işarettir.
İsmail El-Esasa göre; rüyada gül görmek, gurbetteki bir akrabasından veya dostundan haber almak demektir.
Cafer-i Sadık’a göre; rüyada gül görmek, beş şekilde yorumlanır; güzel evlat, sadik dost, vefasız bir adam, güzel kadın ve iyi hizmetçi. Kadın için güzel koca, gaipten mektup.
Ebu Said El-Vaiz’e göre; rüyada gül görmek mal ve şereftir. Başında bir gül gören kişi evlenir. Ama aralarında geçim olmaz. Rüya sahibi kadın ise kocaya varır, ama hemen ayrılır. Gül toplamak sevinç işaretidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir