Rüyada Elbise Görmek

Rüyada elbise görmek, bu rüyanın birçok farklı açıklaması vardır. Elbisenin renginin, cinsinin, uzunluğunun, kısalığının, kalınlığının ya da inceliğinin yorum ile doğrudan bir alakası bulunmaktadır. Rüyada elbise görmek çeşitli şekillerde yorumlanır. Hiç giyilmemiş bir elbise görmek; bu rüyayı gören kişi bir memursa görevinde bir basamak daha yukarıya çıkacağına, tüccarsa bundan böyle işlerinden daha fazla kar sağlayacağına, yoksulsa artık yoksulluktan kurtulacağına, varlıklı biri ise mal varlığının daha da artacağına yorumlanır. Rüyada görülen elbise temizse kalp temizliğine, temiz değilse bozuk bir kalbe işaret eder. Rüyada yamalı bir elbise görmek; rüyanın sahibi işçi ise hastalığa, işçi olmayanlar içinse nimete delalet eder.
Rüyada renklerine göre elbiseler, yeşil elbise gören kimse, mirasa işarettir. Beyaz elbise, giyen için hayırdır. Zanaatkârlar için beyaz elbise islerinin durgunluğuna işarettir. Zanaatkâr için her zaman elbisenin kıymetli oluşu isinin durgunluğuna işarettir. Kırmızı elbise görmek, ferahlık ve sevincine işarettir. Kırmızı elbise, hastalar hakkında şifaya, fukara hakkında zarara işarettir. Sarı elbise veya sarıya boyanmış elbiseyi giymek, bazı insanlar için yaraya, bazıları için de sıtma hastalığına işarettir. Bir kimse bayram, düğün ve topluluk zamanlarında kırmızı elbise giydiğini görse, bunda bir beis yoktur. Sarı elbiselerin hepsi, tabirde zayıflık ve hastalıktır. Rüyada Siyah elbise görmek, kendi söylendiği doğru sayılsın ve her şey onun istediği gibi yapılsın isteyen bir kişinin varlığına alamet eder. Bu kişinin çok disiplinli büyütüldüğü ve kendisinin de bu nedenle çevresindekileri baskı altına alarak kontrol etmeye çalıştığı yorumu yapılır.

Rüyada Mor elbise görmek, rüya sahibinin geçim derdi olmayacağına, rahatının, keyfinin ve konforunun yerinde olacak bir hayat süreceğine, herkesin kendi yaşadığı hayata özeneceğine ve onu konuşacağına işaret eder. Mavi elbise, kurulan güzel hayallerin birer birer gerçekleşeceğine yorumlanan rüya, kişinin hayatındaki yenilikleri mutlulukla karşılayacağına, yen bir işe ve eve sahip olacağını, önündeki sürecin her açıdan şanslı olacağını tabir eder.
Rüyada eski elbise giydiğini görmek, sürekli varlık içinde olacağına yorulur. Rüyada fakirlere elbise dağıtmak, o rüyayı gören şahsın, çok önceden yaptığı sonradan unuttuğu bir iyiliğin karşılığını alacağı anlamındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir