Rüyada Ekmek Görmek

Rüyada ekmek görmek, rüya sahibi için zenginliğe, güzel günlere ve maddi sıkıntıların bitmesine işaret eder. Rüyada ekmek, ilmin artmasına, güzel zevceye, tatlı ve hoş geçecek günlere, mal ve rızkın bolluğuna yorumlanır. Her ne şekilde görülürse görülsün ekmek gören kimsenin eline zahmetsizce mal ve para geçeceğine işaret eder. Tandırda, ateşte, sac üzerinde, fırında veya tepside ekmekler, güzel geçim, helal mal yöneticilik, hayır ve berekettir. Ekmeğin görülmesi hayır, bereket, ilim ve İslâm anlamına da gelmektedir.
Taze sıcak ve yumuşak ekmek görmek, dünyada helal mal yemeye ve helal kazanca delalet etmektedir. Küflenmiş ve kokuşmuş ekmek görmek, mağdur bir biçimde hayatını idame ettirmeye ve yalnız bir biçimde ölmeye yorumlanmaktadır. Yumuşak açılmış yufka ekmeği ve sıcak pide ekmeği bol kazanca ve başarılı işlere yorulur. Buğday zenneleri içerisinde ekmek görmek ise dünya üzerinde uzun yıllar sağlıklı ve mutlu bir yaşantının gerçekleşeceğine ve sıkıntıların çok az yaşanacağına delalet etmektedir.
Rüyada ekmek dağıtmak, rüya sahibinin fakirlere ekmek dağıttığını görmesi ucuzluk ve berekete, dinde sıdk ve sağlamlığa delâlet eder. Ekmeği dağıtmak, hayır işine vesile olmaya işaret eder. Rüya sahibi ekmeği dağıttığı ve sadaka verdiği kişiler kendisinden üstün olur. İnsanlara yahut zayıflara ekmeğin dağıtıldığını gören kimse talebeyse, ilimden muhtaç olduğu şeye işaret eder.
Rüyada bayat ekmek görmek, rüya sahibinin geç kalınmış bir fırsata dertlenmesi, eline geçen şansı iyi kullanamamak yüzünden var olan şartların değişmeyeceği, iş beğenmeyen veya gözü yüksekte olan kimselerin hayal kırıklıklarının çoğalacağı ve aza kanaat etmeyen rüya sahibinin elindekileri de kaybederek muhtaç bir duruma düşeceğine delalet eder.
Rüyada ekmek pişirmek, bu rüyada ekmek yaptırmak ve pişirmek ihtiyaçlarının bitmesine, hastaysa şifa bulmaya ve hayra delâlet eder. Tandırda ekmeği pişirmek, makam ve mevkiinin yüksekliğine yorumlanır. Rüyada ekmek pişirdiğini görmek, daimî menfaat ümidiyle geçimi için çalışır. Tandırdan çıkan ekmeklerin miktar eline mal geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir