Rüyada Duvar Görmek

Rüyada duvar görmek, rüyada görülen duvar dine bağlı olmaya, dünya hayatı için de ahiret hayatı içinde hayırlı işler yapmaya ve itibar sahibi bir kişi olmaya işaret eder. Rüyada duvar görmek ayrıca rüya sahibinin zorlukların üstünden gelme çabasına, kişisel olarak verdiği gayrete ve kendini zorlamasına tabir edilir. Bir başka tabire göre ise rüyada görülen duvar insanlar tarafından tanınan, önemli bir kişinin ölümüne delâlet eder. Rüyada duvar görmek ayrıca bir hedefe varmak için uzun bir süre boyunca emek vermeye ancak başarılı olamamaya da işaret eder.
Sağlam duvar kişinin din ve dünya güzelliğine, duvarın üzerine oturmak, kendi konumunu iyi değerlendirmeye, hantal duvar kaba bir kimseye, çok ince duvar amel noksanlığına, bir duvara yaslanmak, kadri yüce birinden destek görmeye, duvarın çevreye zarar vermeden düştüğünü görmek, oradan hasıl olacak dünyalığa, duvarın yarılması bir tehlikeden dolayı uyarılmaya, duvarın harap olması eş ve dostların durumlarının değişmesine, üzerine duvar devrilmesi işlenen günahlardan dolayı peşin olarak görülecek azaba, duvar örmek iyi amel işlemeye, dünyalığını yararlı işlerde bulunmaya, duvarda kendi suretini görmek vefat etmeye, ev içinde devrilen duvar hastalığa, duvarın dışarıda ve ansızın düşmesi ev sahibinin vefatına yahut gurbette ise dönmesine, duvarın üzerindeki koruyucu semer insanın şeref ve tedbirine delalet eder.
Rüyada duvar tamir etmek, rüya sahibi kendine ait olan bir duvarı tamir ettiğini görmesi maddi açıdan kazanca ve işlerin yolunda gideceğine işaret eder. Rüyada tamir edilmesi gereken bir duvarın tamir edildiğini görmek ise itibarını kaybeden bir kişinin tekrar itibarını kazanması için dostlarının ve yakınlarının gösterdiği gayrete tabir edilir.
Rüyada bir duvarın üzerinden düşmek, rüya sahibinin arzu ettiği bir şeyden, itibardan, durumdan ya da umut bağlanan bir konudan yana düşme veya eksilme hali yaşanacağı şeklinde tabir edilir. Bu rüya aynı zamanda kişinin yaptığı bir işte başarısız olacağına da yorumlanır. Rüyada duvardan düştüğünüzü görmeniz durumunuzda bir değişiklik olacağına da delalet eder.
Ebu Sait El Vaiz e göre: Duvarin düz ve doğru olması rüya sahibinin halinin iyiliğine; duvarın yıkılmak üzere olması, halinin bozulmasına işaret eder.
Abdülgani Nablüsî ye göre: Rüyasında sağlam bir duvarın üzerine binmiş olduğunu görenin hali güzel ve geçimi düzgün olur. Tamire muhtaç bir duvarı birtakım kimselerin tamir etmekte olduklarını görmek, itibari ve rütbesi elinden gitmiş bir kimsenin dostlarının, onun itibarinin geri verilmesi için çalıştıklarına delalet eder. Kendi mali olan bir duvarı tamir ettiğini görenin hali ve vakti düzelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir