Rüyada Dut Ağacı Görmek

Rüyada dut ağacı görmek, rüya sahibi için huzura, kazancının artacağına ve bolluğa, uzun bir ömre delalet eder. Bu rüya sıkıntıların son bulacağının habercisidir ve rüya sahibi için hayırlı olacak olaylara ve değişikliklere işaret eder. Rüya sahibinin meslek hayatında istediği noktaya geleceğine, aile içinde aradığı huzuru yakalayacağına, çevresinin geniş, ailesinin de büyük olacağına tabir edilir.
Rüyada görülen siyah dut ağacı altına, beyaz dut ağacı gümüşe işaret eder. Dut ağacından dut toplamak, kuvvetli ve temiz itikada, dinde sağlamlığa, bedende sıhhatli olmaya delâlet eder. Rüyada karadut ağacı görmek, rızk ve menfaate delalet eder.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada siyah dut ağacı, mal ve menfaattir. Zevcesiyle kendi arasında münazaa (konuşma) husulüne delâlet eder. Rüyada siyah dut ağacı görmek, mal ve menfaattir. Bu rüya zevce ile arada çıkacak bir kavgaya da işarettir.
Kirmani: Rüyasında beyaz ve tatlı dut ağacını gören cömert ve kerim bir kimse tarafından hayır ve menfaat görür.
Rüyada dut ağacı kesmek, bu rüya birçok tabirde, uğursuzluk olarak yorumlanır. Rüya sahibinin deyim yerindeyse basiretinin bağlanacağına, kendisi için neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar veremez olacağına, işlerinde hata üstüne hata yapacağına, bu durumda da hayatının kötü yönde ilerlemeye başlayacağına tabir edilir.
Rüyada dut toplamak, bu rüya sahibi için hayırlara alamet eder. Rüyayı gören kişinin emeklerinin karşılığını alacağına, yaptığı yatırımlardan yana istediği sonuçlara ulaşacağına, beklentilerini karşılayacağına ve başarıya dair hayallerini gerçekleştireceğine delalet eder.
Rüyada kızıl dut ağacı görmek, rüya sahibinin için para, mal ve evladı çok efendi bir kimseye delâlet eder. Rüyada kızıl dut yediğini görmek, bol kazanca rızka delâlet eder. Rüyada görülen kızıl dutun siyahı altın, beyazı gümüş ile tabir olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir