Rüyada Düğün Görmek

Rüyada düğün görmek, bu rüya kişinin için mutluluğun habercisidir. Rüyada düğün görmek kişi için sıkıntılarının ve üzüntülerinin geçeceğine işaret eder. Bazı tabirlerde ise rüya sahibinin yaşayacağı üzüntü duyacağı olaylara tabir edilir.
Ebu Sait El Vaiz e göre: Rüyada düğün görmek, düğün sahibi için musibettir. Rüyada düğüne davetli olan için, yemek yoksa, neşe ve sevinçtir.
Kirmanî: rüyasında bir düğünün islerine memur olduğunu gören vefat eder ve cenazesinde akrabaları bulunmaz. Bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın ölümüne delalet eder. “Çeşitli çalgılardan birkaçının bulunduğu bir düğün görmekten ikrah ederim” diyor Kirmanî. Çünkü, düğünde çalıp çağırmak musibet ve hüzünle yorumlanır.
İbni Kesir: düğün görmek cenaze ile tabir olunur. Kendisinin düğününü yaptığını görenin yakında cenaze töreni yapılır. Rüyada Oğlunu evlendirip düğün yaptığını ve çalgı çaldırdığını gören, oğlunun cenaze töreninde bulunur. Bir düğüne davetli olup, orada yemek yediğini gören, ölü için pişirilen yemekten yemiş olur.
Rüyada müziksiz düğün görmek, rüya sahibinin gördüğü bu rüyada herhangi bir eğlence ya da müzik çalmıyor ise hanesine ve işine bereket geleceğine işaret eder. Eğer düğünde müzik varsa ve insanlar eğleniyorsa, yakın zamanda bir bela ile imtihan edileceğinize ve eğer sabrederseniz bu imtihanı kazanacağınıza delalet eder.
Rüyada kendi düğününü görmek, rüyanızda kendinizin düğününü gördüyseniz size uzak olan bir dostunuz veya akrabanızın size hoş olmayan haberler vereceği delalet eder. Bazen de bu rüya kişinin hayatını boş işlerde harcadığına, zamanını faydası dokunmayacak kişilerle veya olaylarla geçirdiğine işaret eder. Bu rüya çoğu alime göre bela ve musibettir. Fakat eğer gördüğünüz düğünde yemek, içmek yoksa ve eğlence yapılmıyorsa o zaman sevince ve sıkıntılardan ferahlamaya alamet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir