Rüyada Dua Etmek

Rüyada dua etmek, rüya sahibi için mutluluğun, başarının, hayırlı ve güzel şeylerin işareti olarak tabir edilir. Rüyada dua ettiğini görmek, kişinin huzura, esenliğe, tüm sıkıntılarına, zorluk ve dertlerinden arınmasına ve kurtulmasına alamet eder. Rüyada dua ettiğini ve birisinin kendisine dua ettiğini gören kişi bolluğa ve zenginliğe kavuşur, hayır işi yapar ve Allah katında da makbul biri olur. Rüya da namaz kıldıktan sonra son duayı okumayı başardığını gören için hayatının olumlu yönde değişeceği ve mutluluğa kavuşacağı anlamına gelir. Rüyada kişinin bildiği bir rüyayı ezberinden okuması amacına uygun olarak davranmaya duayı bir kitaptan ya da kâğıttan okuması, hak yolunda iyi ve güzel işler yapanların yolundan gitmesine işaret eder. Rüyada kişinin hiç bilmediği bir yerde dua etmesi âlim olan ve insanlar için iyi dileklerde bulunan birine işaret eder.
Rüyada karanlıkta dua etmek, rüya sahibinin karanlık bir yerde dua ettiğini görmesi tüm zorluk ve sıkıntılardan kurtulacağı ve huzura kavuşacağını delalet eder.
Rüyada anneden dua istemek, rüya sahibi gerçekte yaşayan annesinden rüyasında dua istediğini görüyorsa, onu memnun edecek işler yapacağına, mutlu ve rahat yaşaması için büyük çabalar sarf edeceğine işaret eder. Eğer rüyasında ölmüş annesinden dua istediğini görüyor ise, pişmanlıkları yüzünden mutsuz bir hayat süreceğine ve sürekli olarak geçmişte yaptıkları hataları düşündüğü için gelecekleğini istediği gibi kuramayacağına delalet eder.
Rüyada dua kitabı okumak, rüya sahibinin çok uzun zamandır gönlünden geçen bir dileği olduğuna, bu dileğin gerçekleşmesi için adakta bulunduğuna ve bir süre sonra gerçek olan dileği sayesinde adağını da yerine getireceğine alamet eder. Dua kitabı okuyan kişi kısırsa bebeği olur, hastaysa tez zamanda şifa bularak rahata erer, borcu olanın eline para geçer ve her türlü sıkıntı bu rüyadan sonra kısa süre içinde son bulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir