Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek, diş sık görülen bir rüyadır ve birçok anlam içermektedir. Rüyada diş çoğunlukla aile bireylerine bağlı tabir edilir. Genellikle kâbus halinde görülür.
İbn-i şirin (r.a.), rüyada dişi kökünden çekip koparmak, akrabaları ziyaret etmemeğe, diş çıkarılırken çıkan kanda, akrabaları ziyaret etmemeden dolay meydana gelecek günaha, cep ve avuç içinde görülen dişlerde, kız kardeşe ve evladın çokluğuna işaret eder, dedi.
Hz. Danyal (a.s)’a Rüyada diş görmek ev halkına, üst dişler; erkekliğe, alt dişler; dişiliğe, ön dişler; erkek evlatlara, kızlara, kardeşlere veya anne-babaya yorumlanır. Ön dişlerin yanındaki dişler; üzüntüye, evlatlara ve amcalara, Azı dişler; sülalenin önde gelenlerine, geri kalan diğer dişler; dayı ve dayı çocuklarına yorulur. Arka dişler; akrabalarından uzakta olan kişiye, Ön dişlerin sağ tarafında yer alan dişler; baba ve baba tarafından olan akrabalara tabir olunur. Ön dişlerin sol tarafında yer alan dişler hem anne hem baba tarafından akrabalara işaret eder.
İmam Cafer Sadık (a.s)’a göre rüyada diş görmek ev halkı, mal, menfaat, üzüntü/sıkıntı, masraf, akrabalardan ayrılmak demektir.
Rüyada diş dökülmesi, rüya sahibinin alacağı bir haberden dolayı çok üzülmesin ev başka bir rüya tabirine göre ise rüyada dişlerin dökülmesini görmek, ağır bir rahatsızlık atlatacağınıza delalet eder.
Rüyada diş çürümesi, rüyada dişlerin çürümesi, hanedeki bereketin azalacağına işaret eder. Eğer dişleriniz çürümekle birlikte aynı zamanda sallanmaya başlamışsa bu durumda gelir azlığının yanında ayrıca elinizdeki paraları da yok yere harcayacağınıza delalet eder.
Rüyada diş çekmek, diş çektirmek rüya sahibinin gelirinin artacağına tabir edilir. Ayrıca rüyada yeni bir dişinizin çıktığını görmeniz evlat sahibi olacağınıza, dişin üst çenede olması erkek, alt çenede olması kız çocuğuna delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir