Rüyada Dağ Görmek

Rüyada dağ görmek, bu rüya oldukça hayırlı yorumlanır. Rüyada dağ gören kimse için üstün kişi, bir yönetimde söz hakkı bulunan, işinde en yüksek mevkie ulaşan, söz ve saygı duyulacak bir kişiliğe tabir olunur. Bir dağa tırmandığını gören kişi için kendi gayreti ve gücü ile amacına ulaşacak demektir. Kişi kendini dağın üzerinde görüyorsa bütün arzu ve isteklerine kavuşacağına, dağ üzerinde ağaçlar görmek, makama ve şöhrete delalet eder.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada dağ görmek, dört veçhe ile tâbir olunur. Mülk ve sultan, zafer, riyaset ve rahata kavuşmak.
Danyal (a.s.) demiştir ki: Rüyada bir dağın üstünde olup bunu kendi mülkü zannettiğini görmek, kadri yüce bir kimseye delâlet eder.
İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada kendisini bir dağ üzerinde görmek, ana babaya âsi olmak ve yakın ecel ile tâbir olunur. Dağ üzerinde oturması onun ölümüdür. Dağ eteğinde olması ise, hayat ve yaşayışının müddetine delâlet eder.
İmam Nablusî demiştir ki; rüyada dağ ve dağın yürüdüğünü görmek şiddet ve korkuya bazen de yolcu için denizde boğulmaya delâlet eder. Dağın yükselip gökte bir bulut gibi olduğunu görmek, azabı mucip olan bir hadisenin çıkmasına işarettir.
Kirmanı demiştir ki: Rüyada bir dağa sahip olduğunu görmek, kalbi katı, şanı büyük bir zâta arkadaş olmaya delâlet eder. Bir dağın etrafında dolaştığını görmek, büyük bir kimseye intisab ile tâbir olunur.
Selimi demiştir ki: Rüyada dağ görmek, büyük bir kısmete alâmettir. Rüyada bir dağa tırmandığını gören kimse, kârlı ve kazançlı bir iş için sefere çıkar.
Rüyada dağda kar görmek, rüya sahibinin dağa kar ya da yağmur yağdığını görmesi, iyiye yorumlanır ve güzel, hayırlı şeylerin olacağına işaret eder.
Rüyada dağın yandığını görmek, bu rüya herkes tarafından tanınan bir kişinin, bir devlet büyüğünün veya makam sahibi birisinin öleceğine ya da yenilgiye uğrayacağına tabir edilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir