Rüyada Çeşme Görmek

Rüyada çeşme görmek, çeşme görmek hayır ile yorumlanmaktadır. Rüya sahibi için doğru yoldan ayrılmamaya, dürüstlüğe, helâl kazanca ve berekete işaret eder. Rüya sahibinin adil bir kişi olduğuna, kimsenin hakkını yemeyeceğine, kazancını helâl bir şekilde sağlayacağına, geçim sıkıntısına düşmeyeceğine ve yanlışlardan, kötülüklerden uzak olacağına tabir edilir. Rüyada çeşme mutluluk anlamına gelir. Rüya sahibinin bir çeşmeden abdest aldığını görmesi, hayır ve bereket ile tabir olunur. Rüyada çeşmenin berrak ve billur gibi tatlı suyunun aktığını gören kişi, ömrünün o nispette güzel ve temiz geçeceğine, bolluk ve refahın olacağına işaret eder. Ayrıca rüyasında çeşme gören kişinin yapacağı bir hata nedeni ile ya da atacağı yanlış bir adım sebebi ile tüm kazancı da malı da akıp gidebilir. Bu nedenle rüya sahibinin böyle bir rüya görmesi durumunda tedbirli davranmasında delalet eder.
Rüyada çeşmeden el yıkamak, rüyayı gören kişi için helâl yol üzerinde yaşamaya ve hayırlı olaylara işaret eder. Rüyayı gören kişinin haram olan her şeyden kaçındığına, hastalıklardan, geçim derdinden, sorun ve sıkıntılardan uzak bir hayatı olacağına tabir edilir.
Rüyada çeşme yaptırmak, rüya sahibinin huzura erecek işler yapmasını ve bu sayede ferahlık içinde yaşayacağına işaret eder.
Rüyada çeşmede yıkanmak, Salimi ye göre: çeşme, mutlulukların en büyüğüdür. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve hastalıktan kurtulmak demektir. Ömrü bir suya benzetirsek, çeşmede bir insanın dünyada yaşadığı yıllara benzer. Şöyle ki, insanın ömrü bir gün tükenir, fakat çeşmenin suyu bitmez.
Rüyada çeşmede su içmek, rüya sahibi için hak yolunda ve din kapısında güzel işler yapması sayesinde gerçek bir mümin olduğuna delalet eder. Rüya sahibinin hayır işleriyle uğraştığına, iyilik yapmayı ve yardım etmeyi sevdiğine, Allah katında makbul bir kul olduğuna ve yaptığı iyiliklerin karşılıksız kalmadığına, yokluk ve sıkıntı çekmeden yaşadığına işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir