Rüyada Cenaze Görmek

Rüyada cenaze görmek, korkulanın aksine rüyada cenaze görmek kötüye yorulmaz ve hayırlı olarak bilinir. Rüyada cenaze görmek, uzun süredir görmediği bir kişiden haber alacağına ya da karşılaşacağına işaret eder. Aynı zamanda sağlıklı ve uzun ömre, mal ya da para kazanılacağına, kişinin hayatında güzel şeyler yaşayacağına delalet eder. Rüyada cenaze görmek sağlığa ve uzun ömre alamet edilir. Rüyasında bir cenaze alayının arkasından gittiğini görmek uzun ömürlü olacağına, cenazenin kendi ailesinden biri olduğunu ve ağlayarak takip ettiğini görmek, hastası varsa iyileşeceğine, çocuk bekliyorsa bir erkek çocuğu olacağına, kendisini ölmüş görmek mutlu ve sağlıklı bir hayat süreceğine delalet eder.
Ebu Sait El Vaiz’e göre: cenaze rüyası münafık bir erkekle tabir olunur. Tanınmış bir kişinin cenazesini bir yere koymuş, halk ona yaklaşmıyor ve kaldırmıyor görmek, o erkeğin hapsedileceğine işarettir. Eğer cenaze tanınmamış bir kişiye aitse rüya sahibi için iyi değildir.
Kirmani’ye göre: bir cenazenin islerini yapmaya memur olan bir düğün tertibine de memur olur. Bir cenazeyi taşıdığını gören, dinden sapmış bir kişiye yardım eder. Kendisinin bir tabutta götürüldüğünü gören yüksek bir mevkie erer.
Rüyada cenazede tabut görmek, rüya sahibinin kendisinin cenazesini görmesi iyiye yorulur. Rüyada cenazenizin arkasından ağlandığını görüyorsanız, bu hayra yorulur ve etrafınızda sizi seven insanların çok olduğunu da ifade eder.
Rüyada cenaze alayını takip etmek, rüya sahibi için yeni bir hayat kurmaya, bekar ise bir eşle tanışarak çocuk sahibi olmaya, cenazede kalabalık görmek; cenaze sahibinin bir işte en üst düzeye geleceğine, cenazenin uçtuğunu görmek; o civardan önemli birinin öleceğine, cenazenin bir yere bırakılmış olduğunu görmek; ölü tanıdık değil ise rüyayı görenin hapis yatacağına, cenaze taşımak; yüksek mevkide bir insan ile tanışarak ondan fayda görmeye, cenaze arkasından ağladığını görmek; sonunun iyi olacağına, cenaze işleri ile uğraşmak; görenin düğün hazırlıklarına girişeceğine işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir