Rüyada Cehennem Görmek

Rüyada cehennem görmek, rüya sahibi için aile içinde geçimsizlik ve sıkıntıları işaret eder. Ayrıca rüya sahibinin sıkıntılı günler yaşayacağına, hayatının alt üst olacağı bir döneme gireceğine, üzgün ve kederli zamanlar yaşayacağına delalet eder. Rüyada cehennem görmek, iyiye ve hayra yorulmaz. Cehennem görmek, sıkıntı ve zarurete, fısk ve günaha, küfür ve gaflete, şer ve fesada, güven ve emniyet içinde olmamaya yorulur.
Caferi Sadik’a göre: cehennem görmek cehalet, fesatlık, küfür, rızksızlığa, kıtlık ve sefalet ile yorumlanır.
Abdülgani Nablusî’ye göre: rüyasında cehenneme girdiğini gören, büyük bir günah islemiştir. Kendisine bir zarar gelmeden cehennemden çıktığını görmek, gam ve kederden kurtulacağına işaret eder. Kendisine cehennemin yaklaştığını gören, zalimler tarafından büyük bir zarara uğratılır.
îbni Şirin’e göre; cehenneme girdiğini görmek, servetinin yok olması ile fakirliğe düşmesine delalet eder. Cehenneme girip de orada yemek ve içmek, akrep ve yılanlar tarafından ısırılmak, sokulmak özellikle her türlü azabı görüp tatmak ve her birini tanımak, dinsizliğe, zalim kimselerle iş birliği yapmaya, kötülükler, kötü islerde bulunmaya ve böylece çok büyük günahlar işlemeye delalet eder.
Rüyada cehennem ateşinde yanmak, rüya sahibinin niyetlerinin kötü olduğuna ve bunlardan vazgeçmeyip günaha gireceğine, doğru yolda çıkacağına alamet eder.
Rüyada cehennem kapısı görmek, rüyada cehennem kapısını kapalı gören kişi üzerindeki ilahi rahmetin halen devam ettiğine, rüyada cehennem kapısından geri dönmek, işleyeceği büyük bir günahtan kurtulacağına, rüya sahibinin daha incitip, kırdığı gönülleri tekrar geri kazanması gerektiğine işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir