Rüyada Cami Görmek

Rüyada cami görmek, rüya sahibi için çok iyidir ve kişinin ekmeğine haram karışmayacağına, dinine bağlı, dini vazifelerini yerine getiren biri olduğunu tabir eder. Rüyada şehirde görülen camii, anne, baba, hoca ve öğretmen gibi kendisine itaat lazım olan herkese işarettir.
Rüyada Mazlum olarak camiye girmek, adalete, Kur’an’a, denize, temizlik yeri olan banyoya, huşu yeri olan kabre, yıkanmaya, güzel kokuya, susmaya ve kıbleye yönelmeye işarettir. Rüyada camiye girmek dini emirleri yerine getirmeye, Müslüman kimliğini muhafaza etmeye, cami yaptırmak bilgin ve önder olmaya, hacca gitmeye, dindar bir kadınla evlenmeye, uyanıkken cami yaptırmaya yahut başka bir hayır işlemeye; camiye ilave yaptırdığını görmek ziyade hayırlara, camiden içeri girip secdeye kapanmak tövbe hidayete, camiyi açık bulmak hayır ve bereket kapılarının açılmasına, kapalı bulmak ve içeri girememek işlerin güçleşmesine, arzu ettiği şeyin biraz gecikmesine, bir vasata ile camiye gitmek akrabasından ilişkiyi kesmeye, camide öldüğünü görmek nasuh bir tövbe ile dünyadan ayrılmaya işaret eder. Ayrıca rüyada cami veya mescit görmek yapılan işlerde başarı kazanacağına arzuların gerçekleşeceğine işaret eder. Rüyada kutsal yerleri görmek çok iyidir. Rüyasında camiye bakan kimse bütün sıkıntılarından kurtulur.
Cabir ül-Magribi’ye göre: Bir mescit yaptığını gören dindar bir kişi ile evlenir. Kendisini cami, mescit veya medresede ve etrafı güller ve çiçekler ve yeşilliklerle çevrili gören, bir iftiraya uğrar, fakat sonradan hakikat anlaşılarak lekelenmeden kurtulur.
Rüyada camide ölmek, rüya sahibinin camide öldüğünü görmesi çok hayırlı bir rüyadır. Bu rüyaya göre kişi bu dünyadan tüm günahlarından arınmış olarak tertemiz ayrılacak anlamına gelir.
Rüyada cami yaptırmak, rüyada cami yaptırmak tıpkı gerçek hayatta cami yaptırmak gibi hayırlı bir iştir. Rüyasında cami yaptırdığını gören kişi büyük bir ilim adamı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir