Rüyada Büyü Görmek

Rüyada büyü görmek, rüya sahibinin çevresinde kendisini kıskananlar olduğuna ve hileye, fesada, harama, gıybete, kem göze işaret eder. Kişinin çevresindeki insanlara çok çabuk güvenmemesi gerektiğine, sırlarını paylaşmamasına ve çok dikkatli olması gerektiğine delalet eder. Rüyada büyü görmek aynı zamanda kişinin çevresinde kendisi öldükten sonra malına ve makamına göz diken insanların olduğunu da işaret eder. Büyü dinimizce de kötü bir olay kabul edildiği için, rüyada görülen büyü hiçbir zaman hayra yorumlanamaz.
Rüyada büyü yapmak, rüya sahibinin hak yolunda ayrılıp yanlış yollara girerek helal olmayan bir kazanca delalet eder. Rüya sahibi büyük bir günah işlemiş olur. ibn-i Kesir diyor ki: Büyü görmek iyi değildir. Rüyada büyü yaptırmak için bir kişiye başvurduğunu görmek islerinin bozulacağına işaret eder.
Rüyada büyü bozmak, İslami rüya tabirlerine göre, size fenalık yapmak isteyen kişilerin maskesinin düşmesine ve yolunuza taş koymak isteyen kişilere yorumlanır. Siz ne kadar iyi niyetli olsanız da iyiliğinizi istemeyen kişiler olabilir. Ayrıca rüyada büyü bozduğunu gören kişiye pek çok konuda uyarılarda bulunulmaktadır. Zira bu rüya çok derin sembollerle örülüdür ve doğrudan doğruya kişinin yaşamındaki olaylara vurgu yapmaktadır. Ayrıca bu rüya gelecekle ilgili hadiselere de işaret etmektedir. Rüya sahibinin en yakın gördüğü arkadaşlarından birinin kendisine çok büyük bir düşman olabilir ve kendisine ciddi zararlar verebilir. Bazen de rüya sahibinin kötü alışkanlıklara, dinen haram olan işlere bulaşmasından dolayı bu rüya bir uyarı olarak da iletilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir