Rüyada Beşik Görmek

Rüyada beşik görmek, hayırlı ve iyi olana yorumlanır. Rüya sahibi bekar ise sevince, kadın için çocuğa, içinde uyuyan yetişkin insan için dar eve, beşik satın almak ya da sevinçle içinde bulunmak rahatlığa, şefkatli kadına, oğul evladına delalet eder. Es-Salimî’ye göre; beşik görmek, sevinçle yorumlanır. Rüya da beşik sallamak ise hastalığa işaret eder. Bekar bir erkek için beşik aldığını ya da hediye edildiğini görmesi evleneceğine delalettir. Süleyman El-Hüseyniye göre; rüyada beşik yapmak, almak, kendisine hediye edilmek hayırlara işaret eder.
Eğer rüya da bir beşiği sattığını veya diğer birine verdiğini ya da kırıp attığını gören kişi, erkekse karısını boşayacağı, kadınsa kocasından ayrılacağı yahut çocuğunu evinden kovacağına tabir edilir.
Rüyada beşik sallamak, rüya sahibinin içinde bebek olan bir beşiği sallaması şans ve uğur getireceğine işaret eder. Eğer içinde bebek olmayan, boş bir beşiği salladığını gördü ise kısmetsizlik ve şansızlık yaşayacağına alamet eder.
Rüyada boş beşik görmek, rüya sahibinin aileden ayrılma kararı alması demektir. Rüya sahibinin evlenmek ya da okul için başka bir şehre taşınmak nedeniyle aileden ayrılması anlamına gelir. Bu nedenle aslında hayırlı bir rüyadır. Ancak bazı tabirlerde bu rüya, sevgiliden ayrılmak ya da evlenmekten vazgeçmek şeklinde açıklar.
Rüyada beşiğin kırıldığının görülmesi, rüya sahibinin rüyasında beşik kırıldığını görmesi alacağı acı bir habere işaret eder. Bu acı haber muhtemelen evlatlarından ya da hane halkından birine ait olacağına yorumlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir